Uz tikšanos bija sanākusi tikai piektdaļa biedru, kuru vidū šķelšanos nemanīja, toties vienprātību vairākos jautājumos gan – nodaļa apņēmusies aicināt ZRP vadību sasaukt ārkārtas kongresu, pārvēlēt vadību un sākt pašattīrīšanos, lai šķelšanās neatkārtotos un partija «izdzīvotu» līdz pašvaldību vēlēšanām.
Otrdienas vakarā notikušajā sapulcē piedalījās ap 30 biedru, no ZRP 11.Saeimā ievēlētie deputāti Inga Vanaga un Jānis Ozoliņš, kā arī ZRP valdes locekle Sarma Freiberga. Lai gan iepriekš plānojis, tomēr pēdējā brīdī valdības koalīcijas veidošanas sarunu dēļ uz Jelgavu neatbrauca ZRP līderis Valdis Zatlers. Savukārt līdzšinējais ZRP Jelgavas nodaļas vadītājs un Zemgales reģiona līderis V.Valainis, kas pirmdien oficiāli atkāpies arī no šiem amatiem, iepriekš solīja ierasties un biedriem skaidrot aiziešanu no partijas, taču solījumu nepildīja.
Partijas statūti paredz, ka nodaļas kopsapulci var sasaukt nodaļas valdes priekšsēdētājs, valde (lūdzot to darīt nodaļas vadītājam) un nodaļas biedri, kas savukārt var lūgt centrālajai ZRP valdei sasaukt kopsapulci. Tā kā V.Valainis no amata atkāpies, biedri otrdienas vakarā parakstīja iesniegumu ZRP valdei, aicinot sasaukt nodaļas kopsapulci un rīkot jaunas vadības vēlēšanas.
Asu biedru kritiku izpelnījās ZRP kodola rīcība, izvēloties ministru kandidātus. Četri no pieciem izvēlēti tādi, kas nav partijas biedri. Biedri uzsvēra, ka jāpanāk, lai partijas vadība nākotnē uz dažādiem amatiem virzītu ZRP biedrus, nevis «pelēkos kardinālus», kas liecina par atlaistās Saeimas netikumiem.
Jelgavas biedru sapulcē vairākkārt izskanēja apņemšanās mudināt ZRP vadību sasaukt partijas ārkārtas kongresu, kurā jāpārvēl ZRP valde un ētikas komisija. To biedri vaino pārāk lēnā lēmuma pieņemšanā saistībā ar sešu no partijas aizgājušo deputātu saskaņotajām priekšvēlēšanu aktivitātēm – viņi, nesaskaņot ar partijas vadību un biedriem, pirms vēlēšanām izdeva paši savu reklāmas avīzi, publicējot vēlēšanu biļetenu paraugus ar atzīmētiem krustiņiem pie pašu vārdiem. Partijā par to runāts, taču tādas rīcības nosodīšana nav notikusi, atrunājoties ar nevēlēšanos pirms vēlēšanām bojāt partijas tēlu.
ZRP biedri neizslēdz iespēju, ka jau sākotnēji sešu biedru slepenā priekšvēlēšanu kampaņa bijusi apzināti saskaņota rīcība, lai tiktu parlamentā, bet pēc vēlēšanām kalpotu ne vairs ZRP ideoloģijai, bet gan cita spēka interesēm. Jelgavas nodaļas sapulcē izskanēja doma, ka sešus aizgājušos deputātus biedri mudinās demisionēt. Tāpat tika runāts par iespēju sarīkot sapulci, ļaujot viņiem publiski pamatot, kāpēc tik pēkšņi nolēmuši nodot ZRP.