Kopš 15. gadsimta arī Rīgā notika Maija grāfa svētki. Tos ievadīja kara spēles un bruņinieku sacensības, kuru uzvarētājs ieguva Maija grāfa un viņa izvēlētā dāma - Maija grāfienes titulu. Kopš 2001. gada, līdz ar Melngalvju nama atjaunošanu, SIA "Rīgas nami" atdzīvinājuši arī Maija grāfa svētku tradīciju.
Sestdien, 16.maijā atjaunotos Maija grāfa svētkus svin jau devīto reizi. Par pavasara gadatirgus noskaņās atgādina aizgājušo laiku tērpi, priekšnesumi, tirgotavas un dažādu seno amatniecības veidu demonstrējumi. Jebkurš tirgus dalībnieks un apmeklētājs var izmēģināt veiksmi loka šaušanā, mucu ripināšanā, divkaujā ar maisiem uz baļķa, kāpostgalvu pārciršanā uz pusēm un citās viduslaiku atrakcijās, piedalās ugunsspļāvēji, āksti - žonglieri, par dālderi zīlē čigāniete, notiek fotografēšanās ar dažādiem bruņinieku aksesuāriem, alvas izstrādājumus lej "Alvas lējēju brālība", seno amatu prasmes demonstrē ekperimentālās arheoloģijas grupa "Senzeme" un "Vēsturiski aktīvs" dalībnieki, brālis Ivars no Livonijas ordeņa pils Ūdrandes cep nabagu pankūkas, zīlēs un iesaista apmeklētājus dažādās viduslaiku aktivitātēs, "Niedru Lija" dalībnieki piedāvā pēc 16.gs. receptēm ceptas mandeles, viduslaiku spēles un iespēju katram pašam izkalt seno laiku monētu, biedrība "Ugunszīme" demonstrē senos amatus - tekstiliju gatavošanu, adatas pinumu, lipinātās keramikas gatavošanu, seno ēdienu gatavošanu māla podos, dod apmeklētājiem pielaikot bruņas, lai varētu sajust to smagumu.
Maija grāfa svētkos plašu koncertprogrammu piedāvā TDA "Bitīte", "Auda", "Kamolītis", "Ežuks", "Ritenītis, "Pavards", "Ačkups" un "Austris", viduslaiku mūzikas grupa "Obscurus Orbis", dūdu un bungu mūzikas grupa "Auļi". Ceremonijmeistars aktieris Normunds Laizāns.