1. martā ar koalīcijas balsīm pieņemtie grozījumi paredzēja, ka deputāti nedrīkstēs uzdot vairāk par trim jautājumiem par katru pieņemamo lēmumu. Opozīcijas pārstāvji norādīja, ka tādējādi tiek ierobežotas viņu tiesības pilnvērtīgi pārstāvēt savu vēlētāju intereses.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) norādīja, ka šie nosacījumi pārkāpj demokrātijas un tiesiskuma principus, un 26. martā Gerhards izdeva rīkojumu par šo noteikumu darbības apturēšanu.
Divu nedēļu laikā pašvaldībai bija pienākums sasaukt sēdi, kurā rīkojums tiek izpildīts, un pirmdien, 9. aprīlī, bija pēdējā diena, kad Rīgas dome bija tiesīga to izdarīt. Ārkārtas sēdē deputāti marta sākumā pieņemtās izmaiņas atcēla.
"Rīgas domes lēmums par ierobežojumu atcelšanu uzskatāmi parāda to, ka domes vadībai nav pārliecības par pašu veidotajiem ierobežojumiem un to tiesiskumu. Pašvaldības iekšējās kārtības noteikumiem jābūt ne tikai skaidri saprotamiem, bet arī jānodrošina to galvenais mērķis – tiesiska un konstruktīva darba kārtība. Ņemot vērā to, ka pašvaldības normatīvais akts pārkāpa demokrātijas principus un veicināja destruktīvu darba vidi domē, ar manu rīkojumu tas tika atcelts. Esmu gandarīts, ka Rīgas domes vadība beidzot ir atzinusi savu kļūdu. Tas vēl vairāk uzsver mana rīkojuma nepieciešamību - tiesiskā valstī demokrātijas principus pārkāpjoši ierobežojumi nedrīkst būt un nebūs," paziņojumā medijiem uzsver Gerhards.
Tiesa, jāatgādina, ka 26. martā Rīgas dome ārkārtas sēdē balsojumā, kura laikā opozīcijas pārstāvji sēžu zāli pameta, lēma par izmaiņām nolikuma redakcijā, paredzot, ka jautājumu skaita ierobežojuma vietā nosakāms laika ierobežojums - par vienu lēmumprojektu jautājumiem atvēlētas 20 minūtes, bet par budžetu jautājumus varēs uzdot pusotru stundu. Kā aģentūrai LETA apstiprināja VARAM pārstāvji, par 26. martā pieņemtajiem grozījumiem ministrija lēmumu pieņēmusi vēl nav.
Juhņēvičs
Pēdējais mohikānis
Vara