RPP sabiedrisko attiecību speciāliste Inese Tīmane norādīja, ka par šo iepirkumu netika rīkots konkurss, bet gan "B daļas iepirkums, kas ļauj iepirkuma komisijai uzaicināt pretendentus un, izvērtējot piedāvājumus, izvēlēties izdevīgāko".
Vaicāta, kādi bija pretendentu izvēles kritēriji un pēc kādiem principiem RPP izvēlējās vērsties pie konkrētiem pretendentiem, Tīmane sacīja: "Uzrunājām vairākus, kas darbojas video apstrādes, filmēšanas un arī sociālo mediju jomā. Atsaucās divi, no kuriem izvēlējāmies ar pieredzi tiesībsargājošo institūciju specifikā un lētāko."
Oficiālais iepirkuma līguma nosaukums ir "Par Rīgas Pašvaldības policijas rīcībā esošo videomateriālu apstrādi, montēšanu un rediģēšanu un īsu skaidrojošu video materiālu veidošanu". Lūgta skaidrot, kas uzvarētājam saskaņā ar līgumu būs jādara, Tīmane pastāstīja, ka līgums līdz šī gada beigām paredz policijas rīcībā esošo videomateriālu - gan no operatīvā transporta, gan no pilsētas videonovērošanas - apstrādi, montēšanu atbilstoši personu datu aizsardzībai, lai ar šo materiālu palīdzību informētu sabiedrību par likumpārkāpumiem, Rīgā pieņemtajiem un aktuālajiem normatīviem, kas jāievēro, un arī par policijas darbu.
Tāpat paredzēts veidot arī skaidrojošos sižetus, ievērojot RPP aktualitātes - gan sezonāla rakstura, gan konkrētu problēmu aktualizēšanās gadījumā, lai iedzīvotājus informētu, brīdinātu, pievērstu uzmanību drošības lietām.
Tīmane piebilda, ka videomateriāli tiek ievietoti RPP mājas, kā arī RPP kontos vairākos sociālajos tīklos.