VVD pārstāve Maruta Bukleviča Dienai pastāstīja, ka iepriekš un arī pašlaik Saulītis savā paskaidrojumā norādījis, ka teritorijā ir ievesta tikai siltumnīcu augsne. "Par šīs augsnes izcelsmi īpašnieks nav iesniedzis VVD Lielrīgas reģionālajā vides pārvaldē pieprasītos izcelsmes dokumentus," norāda Bukleviča. Šis nekustamais īpašums robežojas ar SIA Ķilupe sadzīves atkritumu šķirošanas staciju, tas VVD raisa pamatotas aizdomas, ka konstatētie atkritumi ir nākuši no šīs teritorijas. Vieta, kur tika atrasti atkritumi, ir nostāk no cilvēkiem, apkārt ir mežs un aizauguši lauki, kuros aug latvāņi, savukārt no ielas puses teritoriju aizsedz atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma Ķilupe teritorija. VVD secinājis, ka vietā, kur konstatēti atkritumi, var nokļūt tikai caur Ķilupes teritoriju.
Satur piejaukumus
Interesanti, ka Saulītim pieder divi ar sadzīves atkritumu šķirošanu saistīti uzņēmumi: SIA Marss un gandrīz 69% no uzņēmuma Ķilupe, kuras līdzīpašnieks ir Ogres novada pašvaldība. Par konstatēto nelegālo atkritumu kalnu atbildību pilnībā ir uzņēmies pats Saulītis. Iepriekš portāls Diena.lv vēstīja, ka zemes īpašniekam ticis dots laiks atkritumu izvešanai līdz septembra beigām. Maija vidū Saulītis esot informējis zemes īpašniekus, ka teritorija ir attīrīta, par to VVD pēcāk esot pārliecinājies. Lai noskaidrotu, ka zemes īpašnieks nav paslēpis atkritumus uzbērumā, VVD uzdeva Saulītim veikt grunts piesārņojuma laboratorisko izvērtējumu.
Uz jautājumu, vai VVD ir veicis atkārtotas augsnes pārbaudes, Bukleviča atbild, ka zemes īpašnieks ar zvērinātu advokātu biroja Šķiņķis Pētersons starpniecību ir iesniedzis pārskatus par teritorijā veiktajiem kontrolurbumiem VVD Lielrīgas reģionālajā vides pārvaldē. Saulīša iesniegtajā pārskatā norādīts, ka urbumos ir neviendabīgs smilts un humusētas augsnes maisījums. Atbilstoši šiem dokumentiem tiek apgalvots, ka nevienā no šiem pieciem urbumiem nav konstatēta sadzīves atkritumu klātbūtne. Lai pārliecinātos par iesniegtās informācijas patiesumu, VVD Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes inspektori veica neatkarīgu paraugu iegūšanu tajās pašās vietās, kur iepriekš bija izdarīti kontrolurbumi. Jau darba laikā inspektori konstatēja, ka izraktā augsne satur plastmasas, stikla, koksnes, tekstila un citu atkritumu piejaukumus, skaidro Bukleviča.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena ceturtdienas, 7. novembra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!