Atturīgāk cilvēki stāsta, ka vēlējuši par JL, SCP, PS apvienoto sarakstu un par Saskaņas centru. Daži attrauc, ka balsojuši “ne jau par Lembergu”, bet precīzāk savu izvēli neatklāj. Daudzi sūkstas, ka vēlēšanu iecirknī ilgi jāpēta saraksti, jo vietējā presē, kas daudziem ir vienīgais ziņu avots, reklamējusies tikai _Latvijai un Ventspilij_, par citu partiju kandididātiem pilnīga informācija nav bijusi, vai arī tā pasniegta ar negatīvu piesitienu. Vēlēšanu komisiju priekšsēdētāji vairākos iecirkņos Dienai pieļāva, ka šogad, pēc priekšpusdienā vērotā, balsotāju aktivītāte varētu būt par apmēram desmit procentiem lielāka nekā iepriekšējās vēlēšanās un referendumos.
Šogad Ventspilī pašvaldības vēlēšanās var nobalsot par jebkuru no deviņiem sarakstiem — tik plaša izvēle pilsētā nekad vēl nav pieredzēta. Lielākās grūtības cilvēkiem ir izšķirties, par kuram no kandidātiem uz EP atdot savu balsi. Pārsvarā tiek balsots par sarakstu līderiem. Kāda Pārventā sastapta ventspilniece apgalvoja, ka par EP nebalsos vispār, jo “tie ir asinssuņi, kas izplēsuši sev lielās algas, bet man nav darba un par dzīvokli nevaru samaksāt.” Ar nepārprotamu aicinājumu balsot pret to vai citu partiju un konkrētu kandidātu vēlēšanu dienā Ventspilī uzstājās vietējais laikraksts. Vietumis veikalu vai citu sabiedrisko ēku tuvumā vai iekštelpās saglabājušās partiju reklāmas.
Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šoreiz izpalika sarakstu līderu “izrādīšanas” presei un televīzijai vēlēšanu iecirkņos. It īpaši raksturīgi tas agrāk bija pilsētas mēram Aivaram Lembergam. Šogad viņš un arī Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze, tāpat populārākie opozīcijas sarakstu līderi Ojārs Grinbergs (JL) un Vladislavs Šafranskis (SC) bija nobalsojuši jau iepriekšējās dienās. Vēl raksturīgi, ka šogad Ventspilī novērotāji iecirkņos ir pārstāvēti tikai no partijām - Latvijai un Ventspilij, Saskaņas Centra, vietām PCTVL, nemaz tādu nav no JL, SCP, PS apvienotā saraksta.