Uzņemoties politisko atbildību par notikušo traģēdiju, 27. novembrī premjers Valdis Dombrovskis (Vienotība) paziņoja par atkāpšanos no amata, un krita valdība. Neviens no Rīgas domes politiķiem vai amatpersonām amatu nav zaudējis.
Dienu vēlāk par necienīgiem izteikumiem, noliedzot jebkādu uzņēmuma vainu notikušajā, no amata tika atbrīvots SIA Maxima Latvia valdes loceklis Gintars Jasinsks. Tas gan notika tikai pēc tam, kad Ārlietu ministrija uz pārrunām izsauca Lietuvas vēstnieku un savu sašutumu pauda Latvijas augstākās amatpersonas. Cilvēki pieteica Maxima boikotu, kam pievienojās arī demisionējušais valdības vadītājs.
10.decembrī valdība apstiprināja sabiedrisko komisiju Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanai, bet jau nedēļu vēlāk no amata saistībā ar pārāk izšķērdīgu izdevumu tāmi un aizvainojošu vēstuli labdarības organizācijai Ziedot.lv atkāpās tās vadītājs Jānis Kažociņš, pēc tam arī komisijas valdes locekles Baiba Rubesa un Inese Voika. Vai un kā komisija strādās tālāk, pagaidām skaidrības nav.
Trīsdesmit dienu pēc traģēdijas joprojām nav neviena arestētā, pat neviena aizdomās turamā. Veiktas septiņas kratīšanas un nopratināti vairāk nekā 110 liecinieku. Izmeklēšanā iesaistīti 46 izmeklētāji, to uzrauga četri prokurori. Valsts policija pieaicinājusi arī ekspertus no Rīgas Tehniskās universitātes. Līdztekus ekspertīžu norīkošanai un analīzei pašlaik svarīgākais darbs, pēc Valsts policijas pārstāves Sigitas Pildavas teiktā, ir sagruvušās ēkas būvkonstrukciju nostiprināšana, lai tajā varētu uzturēties izmeklētāji. Iekšlietu ministra preses sekretāre Daiga Holma Dienai atzina, ka būvkonstrukciju nostiprināšana ir aizkavējusies, jo esot maz tādas kvalifikācijas būvfirmu, kas šos darbus varētu veikt. Patlaban norit cenu aptauja un projekta izstrāde, taču tas nebūšot ātrs process.
Visu Rūtas Kesneres rakstu "Mēnesis pēc Zolitūdes traģēdijas" lasiet piektdienas, 20.decembra, laikrakstā Diena!