"Pīķis" vēl nav sasniegts
Viņķele šonedēļ pēc valdības sēdes žurnālistiem atzina, ka mazais testēto skaits pēdējo dienu laikā nav normāla situācija – iedzīvotāji uz testiem nav pieteikušies, lai arī iespējas ir gana plašas. Viņa atzīmēja, ka testēto skaita samazinājums un attiecīgi arī atklāto inficēto skaita sarukums nenozīmē, ka tādējādi ātrāk varētu tikt atcelti ierobežojumi. "Gluži otrādi – jo mazāk testējam, jo situācija ir neskaidrāka," sacīja ministre. Lai veicinātu veikto testu apjomus, nolemts, ka testējamo grupās tiks iekļauti arī tirdzniecības darbinieki.
Līdzīgi kā Perevoščikovs, arī ministre atzīmēja, ka Latvijā noteiktie ierobežojumi, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, vēl ir visai viegli. "Ja jūs dzirdat, ka austrieši vai spāņi kaut ko grasās samazināt, lūdzu, paturiet prātā, ka tie ierobežojumi, kas piemēroti viņu valstīs, ir ļoti, ļoti drastiski, un ar visu atbrīvošanu un mazākiem ierobežojumiem tāpat Latvijā šis ierobežojumu apmērs vēl nesasniegs to līmeni, uz kuru tiecas Austrija un Spānija," sacīja Viņķele.
Vadoties pēc epidemiologu un infektologu prognozēm, Covid-19 inficēšanās "pīķis" Latvijā sagaidāms 25. aprīlī. Jautāta, vai šobrīd ir noteikts kāds pasākumu kopums, kura izpildes rezultātā pēc minētā 25. aprīļa varētu sākt domāt par iespējamu ierobežojumu mīkstināšanu, Viņķele norādīja, ka šobrīd pie šī jautājuma tiek strādāts kopā ar infektologiem un epidemiologiem. "Šis ir ļoti sarežģīts izaicinājums, jo nav jau īsti, kur pasmelties pieredzi," sacīja ministre. Tomēr tuvākās nedēļas vai pusotras laikā iecerēts, ka valdībai varēs piedāvāt tos "infektologu un epidemiologu marķierus", kas ļautu teikt, ka situācija ir stabilizējusies un stabilāka situācija ir arī attiecībā uz jaunu inficēšanās gadījumu skaitu.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 15. aprīļa, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
divas pieejas
jānis
ha, ha