Vēlmi kļūt par dakteri-klaunu izrādījuši vairāk nekā 150 personas, tomēr pēc rūpīgas pretendentu izvērtēšanas izraudzīti 23 cilvēki, kuri martā sāks mācības. Savukārt jūlijā un augustā viņi izies praksi jau vecāko kolēģu vadībā.
Pēc gala izvērtējuma jaunie dakteri-klauni varēs uzsākt darbu kādā no Latvijas slimnīcu bērnu nodaļām, stāstīja Milovska. Viņa uzsver, ka šogad topošo kolēģu atlase ir īpaša arī tāpēc, ka dakteru-klaunu programma sāks darbu vairākās reģionālajās slimnīcās, kurās līdz šim mazajiem pacientiem nebija iespējas saņemt šāda veida atbalstu.
Šogad plānots sākt jaunu sadarbību ar Liepājas reģionālo slimnīcu, kuras vadība ir ieinteresēta, lai arī tajā strādātu dakteri-klauni. Līdzīga ieinteresētība bija arī pēc biedrības Dr.Klauns vizītēm Daugavpilī un Rēzeknē. Papildspēki tiks gatavoti arī jau esošajiem dakteriem-klauniem Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, Rīgā, kā arī slimnīcās Ventspilī, Valmierā, Cēsīs.
Kā ziņots, daktera-klauna pamatuzdevumi ir šoka situāciju mazināšana bērna hospitalizācijas laikā, uzmanības novēršana un sāpju sindroma mazināšana medicīnas procedūru laikā, psiholoģiskās atslodzes nodrošināšana pirms un pēc operācijām, bērna psiholoģiskā harmonizācija slimnīcā, izmantojot spēles un tiešo saskarsmi, kā arī motivēšana pareizai un jautrākai ēšanai un zāļu lietošanai.
Visbiežāk dakteri-klauni sniedz palīdzību bērniem, kuri iziet ilgstošu un agresīvu ārstēšanās procesu, bērniem, kuriem nepieciešama palīdzība, adaptējoties slimnīcas telpās, kā arī tiem mazajiem pacientiem, kuri atrodas krīzes situācijās vai bez vecāku uzraudzības.