Par neuzticības izteikšanas iemeslu iesnieguma autori min 27.augusta domes sēdē pēc debatēm tā arī nepieņemtos grozījumus pilsētas budžetā.
Par budžeta grozījumu nepieņemšanas galveno klupšanas akmeni kļuva mēģinājums samazināt budžeta izdevumus uz sociālajiem pabalstiem paredzēto līdzekļu rēķina, kā arī budžeta grozījumos neparedzētās kompensācijas sabiedriskā transporta uzņēmumiem par atvieglojumiem bērnu un skolēnu pārvadāšanā.
Iesniegumu parakstījuši Daugavpils pilsētas domes deputāti Jānis Lāčplēsis, Rita Strode, Viktors Butāns, Ivars Šķinčs, Žanna Kulakova (visi no LPP/LC), Vitālijs Azarevičs un Vjačeslavs Širjakovs (abi no "Saskaņas centra").
Kāds no iesniegumu parakstījušajiem deputātiem, kurš nevēlējās, lai publisko viņa vārdu, informēja, ka patlaban ir panākta vienošanās par atbalstu balsošanā arī ar vairākiem koalīcijas deputātiem. Šo deputātu vārdus viņš gan nenosauca.
Eigims aģentūrai LETA apstiprināja faktu, ka šāda vēstule ir saņemta, un paskaidroja, ka tas viņam neesot nekāds pārsteigums. Vienīgais, par ko viņš esot izbrīnīts, ir neilgais laika sprīdis, kādā pašreizējā opozīcija nolēmusi atgūt varu.
Pēc Daugavpils mēra domām, opozīcijas deputāti, izmantojot viena koalīcijas deputāta slimību un nespēju piedalīties domes sēdē, nobloķējuši budžeta grozījumus, tādējādi mēģinot pārvilkt svītru visa Daugavpils domes kolektīva darbam. Taču šāda opozīcijas deputātu rīcība koalīcijas deputātus nespēšot nobiedēt. Eigims paskaidroja, ka likumā paredzētajā termiņā tiks sasaukta domes sēde, kurā minētie jautājumi tiks izskatīti.
Gadījumos, kad saņemts priekšlikums par domes priekšsēdētāja atbrīvošanu no amata, priekšsēdētājam jāsasauc domes ārkārtas sēde ne vēlāk kā divu nedēļu laikā no priekšlikuma saņemšanas dienas, ja šajā laikā nav paredzēta domes kārtējā sēde.
Ja domes priekšsēdētājs noteiktā laikā sēdi nav sasaucis, to dara priekšsēdētāja vietnieks. Jautājuma izskatīšanu sēdē vada domes priekšsēdētāja vietnieks.