Viņa skeptiski vērtēja iespēju atrast suņus, kas, iespējams, vainojami sētnieces nāvē. Pilsētā šādu suņu varētu būt desmitiem, un tie parasti mitinās nesakoptās teritorijās.
Ja apstiprināsies, ka suņi sakoduši cilvēku līdz nāvei, tas Latvijā būs pirmais šāds gadījums.
"Klaiņojoši suņi, kas uz ielas dzīvo ilgstoši un apvienojas baros, var kļūt bīstami. Bet es neesmu dzirdējusi tādu gadījumu, ka Latvijā suņi būtu nokodoši cilvēku. Sakoduši – jā, bet nokoduši līdz nāvei – nē. Tas Latvijā būtu pirmais gadījums," sacīja Zirdziņa.
Pēc viņas domām, suņus, kas varētu būt sakoduši sievieti, varētu atrast, ja ir liecinieki, kuri var precīzi aprakstīt suņus, vai ir fiksēti fotoattēli.
Zirdziņa norādīja, ka Šampēteris nav tipiska vieta klaiņojošiem suņiem.
"Šādi suņi uzturas nolaistā vidē. Dienesti zina šīs vietas, bet suņus izķert ir ļoti grūti, tur jāiegulda liels darbs. Protams, ka šādi dzīvnieki jāizķer. Ja dzīvnieki ir mežonīgi, viņi ir jāeitanizē, jo šādi suņi, visticamāk, nav iekārtojumi patversmē un ģimenēs," atzina Zirdziņa.
"Pagaidām ir par maz pilnīgi neapstrīdamu faktu, lai tiešām teiktu, ka vainīgi suņi. Jā, suņi var uzbrukt, apriet, mesties virsū iepirkuma tīkliņiem. Suņu bars, kas satrakojas, satrakojas progresijā. Bet ir arī zināmi gadījumi, ka mājas suns nokož skalpu," sprieda Juglas dzīvnieku aizsardzības grupas pārstāve.
Jau ziņots, ka, pēc policijas sniegtās informācijas, Rīgā ceturtdien, visticamāk, klaiņojuši suņi saplosījuši sievieti. Policija saņēma izsaukumu uz Šampēteri, jo tur uz ielas pieci suņi grauzuši guļošu sievieti. Kad ieradusies policija, sieviete jau bijusi mirusi.