Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eksperts: Latvijai jāinvestē sabiedrības digitālo prasmju attīstībā

Latvijai jāinvestē sabiedrības digitālo prasmju attīstībā, ceturtdien digitālajā forumā Digitālā transformācija 360 sacīja Lietuvas ekonomikas ministra vietnieks digitālajos jautājumos Elijus Čivilis. Viņš atzina, lai gan Latvija digitālās ēras ieviešanā ir vairākus soļus priekšā Lietuvai, sabiedrība nav gatava straujām tehnoloģiskām pārmaiņām trūkstošo digitālo prasmju dēļ.

Čivilis norādīja, ka sabiedrībai vārdi "digitālās prasmes" pamatā saistās ar programmēšanu, kas neatbilst patiesībai. "Sabiedrībai ir jāskaidro, ko nozīmē pāreja uz digitālo ēru. Šajā pārejā Latvija nevar atļauties zaudēt sabiedrības atbalstu tehnoloģiju attīstībā, jo pretējā gadījumā nebūs cilvēku, kas digitālos risinājumus patērēs. Tāpat ir jāskaidro, ka cilvēki nevis zaudēs darbavietas, bet līdz ar digitālās ēras ienākšanu piedzīvos, ka būs divreiz vairāk jaunu darbavietu," viņš sacīja.

Čivilis piebilda, ka tikpat būtiski ir saprast, kur ir nepieciešams veidot inovatīvus risinājumus un kā tie atrisinās esošās problēmas. Tostarp galvenais mērķis ir nevis izveidot jaunu risinājumu, bet apzināt, kur ir nepieciešams digitāls atbalsts, lai efektivizētu procesus.

"Māksla nav izgudrot ko jaunu, kam nav nākotnes perspektīvas. Tāpat Latvijai ir jāpārstāj atdarināt citu valstu risinājumi, kuriem Latvijā nav jēgpilna pielietojuma. Latvijā ir pateicīga platforma, kurā līdz ar digitālo transformāciju var aptvert gandrīz visas industrijas, lai tās varētu efektivizēt savus procesus," uzsvēra Čivilis.

Viņš atzīmēja, ka Latvija var būt arī soli priekšā Igaunijai, kas sevi pasludinājusi ar e-valsti. "Igauņi sevi pasludinājuši par elektronisku valsti, taču Latvija var kļūt par digitālu valsti, kas jau ir pārdomātāka un efektīvāka tehnoloģiju pielietošana sabiedrības, uzņēmumu un valsts sektora attīstībā," pauda Čivilis.

Vienlaikus viņš piebilda, ka tuvākajā nākotnē Latvijai nav "jāskrien sacīkstēs" ar citām valstīm, bet gan jāveido sava ekosistēma, ar kuru nodrošināt digitālo izrāvienu starptautiskā līmenī.

Digitālais forums ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sākta iniciatīva, kuras mērķis ir veidot unikālu platformu domapmaiņai un kopradei starp Latvijas un Eiropas valsts pārvaldes ekspertiem, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) nozares, biznesa un akadēmiskās vides profesionāļiem. Konference notiek otro gadu.

 

Top komentāri

Digitālaisdegunaurbinators
D
Latvijai jāiekļaujas aizvien lielākā , labi noorganizētā naudas pumpēšanā no cilvēku maciņiem, piespiežot viņus lietot par maksu un sarežģīti to, ko vēl vakar varēja paveikt vienkārši un par velti.
trusis nejaukais
t
izskataas ka viens mudaks ir atklaajis vaardu digitaals un tagad to meegjina iepiit katraa teikumaa. raksts ir pilniigs suuds. nav sabiedriibai pienaakums neko apguut. tehnologjijaam ir jaabuut intuitiivam un pashsaprotamaam, piemeeram kaa iPhone, kam nav nepiecieshama pat lietoshanas instrukcija.
Aizsajūsmasaizrāvāselpa
A
Lai dzīvo vispārējā globālā digitālā atkarība!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vēsture Dienā: Bažas un naktsklubi(1)

Rīgas naktsdzīvē SestDiena tā plašāk ielūkojās 1999. gada 16. oktobrī. Toreiz, pirms 20 gadiem, šo ielūkošanos inspirēja kāda Latvijā dzīvojoša ārzemnieka vēstule, kurā tika izteiktas bažas par ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas