Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Digitālā pratība

Digitālos rīkus vadītāji izmanto aktīvāk nekā darbinieki

Uzņēmumu un nodaļu vadītāji joprojām ir galvenais digitālo risinājumu ieviešanas dzinējspēks Latvijas privātfirmās un valsts iestādēs. Tāds secinājums izriet no biznesa vadības sistēmas Jumis izstrādātāju Jumis Pro ikgadējā pētījuma Vadītāja digitālais portrets rezultātiem. Tie uzskatāmi parāda, ka vadītāju vidū digitālo risinājumu lietotāju īpatsvars ir krietni augstāks nekā darbinieku un ka tieši no vadības nostājas atkarīgs, vai digitālā transformācija būs sekmīga.

VARAM plāno stiprināt senioru un ekonomiski neaizsargāto iedzīvotāju digitālās prasmes

Īstenojot Atveseļošanas un noturības mehānisma investīciju projektu, līdz 2027.gadam Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nodrošinās iespēju apgūt digitālo pakalpojumu lietošanas pamata prasmes vismaz 40 000 iedzīvotāju, īpaši senioriem un ekonomiski neaizsargāto iedzīvotāju grupām, informēja VARAM.

Pētījums: 87% pašvaldību tīmekļa vietņu nav pilnvērtīgi izmantojamas visiem lietotājiem

Lielākajā daļā jeb 87% pašvaldību tīmekļa vietņu pastāv ierobežojumi, kas liedz tās pilnvērtīgi izmantot ikvienam lietotājam, liecina iniciatīvas Piekļūstamība.lv veiktā pētījuma dati. Pētījuma rezultāti atklāj, ka Latvijā nav pašvaldību, kuru tīmekļa vietnes būtu pilnībā piekļūstamas, neraugoties uz dažādiem ārējiem faktoriem, piemēram, ierīču veiktspēju, lietotāju digitālo pratību vai veselības stāvokļi.

Eksperts: Latvijai jāinvestē sabiedrības digitālo prasmju attīstībā

Latvijai jāinvestē sabiedrības digitālo prasmju attīstībā, ceturtdien digitālajā forumā Digitālā transformācija 360 sacīja Lietuvas ekonomikas ministra vietnieks digitālajos jautājumos Elijus Čivilis. Viņš atzina, lai gan Latvija digitālās ēras ieviešanā ir vairākus soļus priekšā Lietuvai, sabiedrība nav gatava straujām tehnoloģiskām pārmaiņām trūkstošo digitālo prasmju dēļ.

Pētījums: Latvijā uzņēmumu digitālais aprīkojums ir labāks nekā vadītāju prasme to pielietot

Latvijas uzņēmumos tehniskais nodrošinājums ir krietni bagātīgāks nekā pašu uzņēmumu un struktūrvienību vadītāju digitālās prasmes, liecina pētījuma Vadītāja digitālais portrets rezultāti. Pētījumā, izvērtējot uzņēmumu un struktūrvienību vadītāju digitālās prasmes, ieradumus un zināšanas, kā arī uzņēmumu tehnisko nodrošinājumu, noskaidrots, ka vidējais vadītāju digitalizācijas līmenis ir 64% no 100% iespējamajiem. Tas nozīmē, ka gada laikā vidējais rādītājs audzis par vienu procentpunktu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide