Kā novēroja aģentūra LETA, piketētāji bija "bruņojušies" ar plakātiem, uz kuriem rakstīts, piemēram, ka "Ērikam nav laika", "Korupcija ir vēzis" un "Prom!". Piketētāji ik pa brīdim kopīgi skaļā balsī aicināja ģenerālprokuroru iznākt ārā un skandināja tautā zināmo dziesmu "Projām jāiet, projām jāiet!".
Pie piketētājiem bija atnākuši arī Jaunās konservatīvās partijas (JKP) biedri, Rīgas domes deputāti, bijušie Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki Juris Jurašs un Juta Strīķe. Viņa kopā ar vēl kādu sievieti turēja rokās plakātu, uz kura rakstīts "Prom!".
Piketētāji pārsvarā bija gados jauni cilvēki. Notiekošo uzraudzīja vairāki desmiti policistu. Viens no piketētājiem bija ietērpies kādam lielam dzīvniekam līdzīgā kostīmā. Viņš arī bija spiests skaidroties ar policijas darbiniekiem, taču aizturēts netika.
Stundu ilgušais pikets noslēdzās mierīgi un tā beigās akcijas rīkotāju pārstāvis aiznesa uz Ģenerālprokuratūru stilizētu iesniegumu par Kalnmeiera atkāpšanos, uz kura nepieciešams "vien ģenerālprokurora paraksts". Piketētāji atgādināja, ka patiesie darba devēji Kalnmeieram ir tauta.
Piketētāju pārstāvis megafonā arī mudināja ģenerālprokuroru nedomāt, ka šī būs vienīgā aktivitāte, ja viņš tomēr neatkāpsies no amata.
Kā ziņots, piketu pie Ģenerālprokuratūras rīkoja partija Progresīvie. Piketa mērķis bija pieprasīt Kalnmeiera atkāpšanos no ģenerālprokurora amata saistībā ar "oligarhu sarunām" un to izmeklēšanu.
Partija uzskata, ka Kalnmeiera izteikumi apliecina prokuratūras neieinteresētību šī nozieguma atklāšanā.
Partijas valdes loceklis Mārtiņš Kossovičs norāda, ka vēl tikai pirms dažiem gadiem Latvijas Valsts prezidents bija spiests atlaist Saeimu, mobilizējot visu Latvijas sabiedrību, lai nepieļautu visaptverošu valsts izzagšanu. Ģenerālprokuroram šajā laikā būtu primāri jāveicina un jāatbalsta šī nozieguma patiesa atklāšana. Turpretī šobrīd Kalnmeiers rada iespaidu, ka Ģenerālprokuratūra ir darbojusies drīzāk valsts izzadzēju, nevis sabiedrības interesēs, uzskata partija.
Progresīvie uzskata, ka Kalnmeieram ir jāuzņemas personiska atbildība un nekavējoties jāatkāpjas no amata, ļaujot prokuratūrai atsākt izmeklēšanas procesu ar jaunu iestādes vadītāju priekšgalā.
Ja Kalnmeiers vada iestādi arī turpmāk, ir apdraudēta sabiedrības uzticēšanās, ka "oligarhu lieta" tiks izmeklēta valsts un sabiedrības interesēs, izteicās Kossovičs. Pašlaik ģenerālprokurors, ar savu rīcību un publiski paužot "oligarhu sarunu" izvērtējumu, apliecinot savu neieinteresētību taisnīguma uzvarā.
Kā ziņots, ka viesnīcā Rīdzene noklausītās politiķu un uzņēmēju sarunas kalpoja kā viens no galvenajiem pierādījumiem tā dēvētajā oligarhu lietā, kas tika ierosināta 2011.gadā pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu.
KNAB šo lietu izmeklēja vairākus gadus, tomēr izrādījās, ka noklausītās sarunas nav pietiekams pierādījums apsūdzību celšanai, tāpēc kriminālprocess KNAB un prokuratūrā tika izbeigts.
jā
ah
? ,