Rekonstrukcija veikta projekta Ventspils pilsētas vēsturiskā centra atjaunošana tūrisma attīstībai ietvaros, ieguldot tajā vairāk nekā pusmiljona latu, no kuriem lielākā daļa ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums. Vieta, kur atrodas tagadējais tirgus laukums, sākotnēji kalpojusi arī par Rātslaukumu un Ventspils iedzīvotāju sapulču un izpriecu vietu.
Ar speciālu jauna bruģa klājumu rekonstrukcijas gaitā Tirgus laukumā iezīmētas vēsturisko 18.gadsimta tirgus un saimniecisko būvju atrašanās vietas un to pamatu kontūras, kas tūristiem dos iespēju vizuāli iztēloties tā senatnīgo izskatu. Savukārt vienā no laukuma stūriem ierīkota publiska ūdens ņemšanas vieta - strūklaka Tirgus aka, kuras ūdeni var lietot gan dzeršanai, gan turpat iegādāto augļu nomazgāšanai pirms tūlītējas lietošanas. Saulainā laikā strūklaka darbosies arī kā saules pulkstenis, bet tai apkārt izvietotajā bruģī, kā jau tas ostas pilsētā pienākas, ir norādes par debespušu atrašanās virzieniem. Laukuma ziemeļrietumu stūrī ir uzstādīts kariljonu jeb zvanu pulkstenis Rātsnama pulkstenis, kā to savulaik bija iecerējuši izdarīt, bet nebija paveikuši senie pilsētas saimnieki. Pilsētas centrālā laikrāža triju pulksteņu ciparnīcas turklāt sniegs informāciju ne vien par Latvijas laiku, bet arī nedēļas dienu un atainos attiecīgo Mēness fāzi. Zvanu pulkstenis noteiktās stundās skandēs dažādas melodijas. Dziesma Uz priekšu, Kurzeme tiks atskaņota pēc pilsētas mēra Aivara Lemberga savulaik ieteiktā Ventspils laika, tas ir 33 minūtes pāri pusnaktij un pusdienlaikam.
Restaurētais laukums nebūs tikai interesanta apskates vieta, tas, tāpat kā agrāk, kalpos tirgotāju tiešajām vajadzībām.
Pēc arhitekta Ērika Cērpiņa projektiem Ventspils vecpilsētā tapuši arī citi objekti - netālu no tirgus laukuma esošās Starptautiskā rakstnieku un tulkotāju māja un Amatu māja.