Savukārt reģionālo partiju pārstāvji bija vīlušies, ka saruna pārvērtusies par Rīgas un arī Ventspils pašvaldību problēmu apspriešanu, bet par reģioniem aktuāliem jautājumiem parunāt vairs neesot bijis laika. "Mēs nekur tālu netikām. Rīgas un Ventspils pašvaldību pārstāvji izteica savas sāpes. Ministrs taisnojās, bet līdz novadu attīstības jautājumiem nemaz netikām," atzina Juris Šulcs (Tukuma pilsētai un novadam). No Ventspils domes bija ieradies Ģirts Valdis Kristovskis, kurš arī vērsies ministrijā, informējot par opozīcijas darbību ierobežojošo situāciju Ventspils domē, taču VARAM uz to nereaģējot. Šulcs uzskata, ka lietderīgāk būtu, ja Rīgas un Ventspils domes opozīcijas deputāti ar atbildīgo ministru tiktos atsevišķi.
Savukārt Vienotības domes frakcijas vadītājs Vilnis Ķirsis skaidroja, ka vienīgā iespēja, kā satikt ministru, esot bijusi viņa uzaicināšana uz Saeimas frakciju. Jāatgādina, ka Rīgas dome pieņēma grozījumus pašvaldības nolikumā, ierobežojot uzdodamo jautājumu skaitu. Kad vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Gerhards šo noteikumu darbību apturēja, dome noteica citus ierobežojumus, paredzot, ka jautājumu uzdošanai atvēlētas 20 minūtes.
Pēc tikšanās Gerhards skaidroja, ka tagad gaidīs nākamo kārtējo Rīgas domes sēdi. "Esmu aicinājis pārskatīt grozījumus, jo 20 minūtēs nevar saņemt atbildes uz visiem jautājumiem un ir ierobežotas deputātu iespējas pildīt savus pienākumus," teica ministrs. Viņš ir noskaņots apturēt arī šo nolikuma izmaiņu darbību. Taču Ķirsis uz šo apņemšanos raugās neticīgi, jo domes vadība vienmēr atradīšot veidu, kā liegt opozīcijai informāciju. "Ministram vajadzētu būt stingrākam un iet uz mēra atstādināšanu vai pat rosināt domes atstādināšanu," uzskata Ķirsis.
Visu interviju lasiet laikraksta Diena ceturtdienas, 19. aprīļa, numurā! Ja turpmāk vēlaties Dienas publikācijas lasīt drukātā formātā, laikrakstu iespējams abonēt ŠEIT!
Pašvaldības-izšķērdības un korupcij
Jūrmalā bez kukuļa, kā pret sienu!
nezināšana ir spēks