"Valsts policija ik dienu veic virkni dažādu izmeklējošu darbību, arī aiztur dažādas personas. Nevaram sniegt nekādus plašākus komentārus par jūsu rīcībā esošo informāciju attiecībā pret konkrētu personu iespējamiem likumpārkāpumiem," Dienai norādīja Jurēvica.
"Par Valsts policijas rīcībā esošām lietvedībām un veiktajām izmeklēšanām Valsts policija informēs sabiedrību, tiklīdz tas būs iespējams un netraucēs attiecīgās izmeklēšanas gaitai. Vienlaikus vēršam uzmanību, ka atbilstoši Satversmes 92. pantam, ikviens uzskatāms par nevainīgu, iekams viņa vaina nav atzīta saskaņā ar likumu," piebilda Jurēvica.
Pats Vilnītis telefoniski nav sasniedzams - viņa tālrunis ir izslēgts.
Dienas rīcībā esošā informācija liecina, ka Vilnīti pārstāv advokāte Alla Ignatjeva. Viņa atteicās komentēt Vilnīša iespējamo aizturēšanu un norādīja, ka nekomentēs arī to, vai pārstāv bijušo KNAB priekšnieku.
Saskaņā ar likumu aizturētais ir persona, kura likumā noteiktajā kārtībā īslaicīgi aizturēta, jo atsevišķi fakti dod pamatu uzskatīt, ka tā izdarījusi noziedzīgu nodarījumu. Ja pierādījumu kopums dod pamatu izmeklētāja pieņēmumam, ka izmeklējamo noziedzīgo nodarījumu, visticamāk, izdarījusi konkrēta persona, viņš pieņem rakstveida lēmumu, ka persona atzīstama par aizdomās turēto.
Personu var aizturēt uz laiku līdz 48 stundām. Pēc tam izmeklēšanas iestāde var izlemt, vai aizturētajam nepieciešams piemērot drošības līdzekli. Bargākais drošības līdzeklis ir apcietinājums, par ko pēc izmeklēšanas iestādes ierosinājuma lemj tiesa. Drošības līdzekli var piemērot tikai tad, ja persona atzīta par aizdomās turēto. ENAP pēc savas atrašanās vietas ir piekritīga Rīgas Latgales priekšpilsētas tiesai. Aģentūrai LETA zināms, ka sankcija par apcietinājuma piemērošanu šodien nav pieteikta.
Vilnītis par KNAB priekšnieku kļuva 2009. gadā, bet no šī amata Saeima viņu atbrīvoja 2011. gadā. Toreiz speciāli izveidota komisija ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera vadībā trīs mēnešus vērtēja Vilnīša atbilstību amatam, līdz nāca klajā ar atzinumu, ka Vilnītis KNAB priekšnieka amatam neatbilst, jo viņš savā darbā esot pieļāvis virkni dažādu pārkāpumu.
Pirms kļūšanas par KNAB priekšnieku Vilnītis strādājis toreizējās Latvijas Policijas akadēmijas Civiltiesību zinātņu katedrā un Juridiskajā koledžā par lektoru. Viņš bijis Iekšlietu ministrijas Narkotiku apkarošanas biroja priekšnieka vietnieks, Iekšlietu ministrijas Personu aizsardzības dienesta nodaļas priekšnieks, Iekšlietu ministrijas Organizētās noziedzības apkarošanas biroja sevišķi svarīgu lietu inspektors un galvenais inspektors.
2017. gada pašvaldību vēlēšanās viņš bija Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (LSDSP) Rīgas mēra amata kandidāts.
Firmas.lv dati liecina, ka Vilnītimm pieder uzņēmumi Information agency un NV & Co. Valsts policijas mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka Information agency ir licencēta detektīvsabiedrība.
Information agency pagājušajā gadā strādāja ar 72 550 eiro lielu apgrozījumu, bet ar 52 754 eiro lieliem zaudējumiem. NV & Co pērn apgrozīja 36 000 eiro un strādāja ar 10 960 eiro lielu peļņu.
Valsts policijas mājaslapā publicētā informācija liecina, ka Vilnītis ir sertificēts detektīvs. 2014. gadā izsniegtais sertifikāts viņam ir derīgs līdz šī gada 14. februārim.
(papildināta pirmā rindkopa)
Kur tas īlēns paslēpts?
Rota
Vecsčekists>Ilona