Jūrmalas iedzīvotāji ir satraukušies, ka kārtējo reizi pilsētā tūrisma objekta vietā uz pašvaldības zemes tiek būvēts daudzdzīvokļu nams. Grūba norādīja, ka aizdomas jūrmalniekiem pastiprinājušās pēc TV3 raidījuma Nekā Personīga sižeta 13.maijā - kamēr Osokins ierīkojis būvbedri un sācis būvēt it kā viesu namu, tikmēr nekustamo īpašumu kompānija Ordo šajā adresē tirgo ekskluzīvus dzīvokļus par 6000 Ls/m2. Sludinājumam pievienotajā skiču plānā redzama 12 metru augsta, mūsdienīga ēka, taču pēc Nekā personīga sižeta piedāvājums izņemts.
"Tā ir centrālā izeja uz Asaru pludmali, kur vasarā ir lielākā cilvēku koncentrācija," norādīja Grūba. JAB pārstāvis uzsvēra, ka biedrība neiestājas principiāli pret jebkādu būvniecību, taču šajā vietā jūrmalniekiem daudz nepieciešamāka būtu glābšanas stacija.
Ekskluzīvais zemes gabals Asaros pieder Jūrmalas pašvaldībai, kas par 54 latiem mēnesī pirms desmit gadiem to iznomāja firmai Jūrmalas zemes fonds. Puse firmas pieder Osokinam, bet otra puse - juristei Ilzei Zosulei. Desmit gadus Osokins nesekmīgi mēģināja dabūt būvatļauju konkrētajam zemes gabalam, līdz beidzot zaļo gaismu būvniecībai pērn novembrī devusi Gata Trukšņa vadītā Jūrmalas dome.
Jau vēstīts, ka pirms pusgada sabiedrībai maz zināmā miljonāra Osokina firma SHWART par 215 000 nopirka arī Majoru glābšanas stacijas ēku un zemesgabalu Pilsoņu ielā 2. Lēmumu par šo īpašumu atsavināšanu Jūrmalas dome pieņēma 2011.gada 11.augustā, bet tā paša gada 15.decembrī pieņemts lēmums par ēkas un zemesgabala 48/100 domājamo daļu pārdošanu.
Grūba un viņa domubiedri Uldis Kronblūms un Rūta Viņķele uzskata, ka pašvaldības zeme pārdota par neadekvāti zemu cenu, riskējot, ka nākotnē viesnīcas un glābšanas stacijas vietā Majoru pludmalē tiks uzbūvēta daudzdzīvokļu māja, tāpēc JAB vērsusies tiesā. Administratīvā rajona tiesa biedrības pieteikumu atcelt Jūrmalas domes 11.augusta lēmumu paredzējusi skatīt 2.jūlijā plkst.11.
Jūrmalas aizsardzības biedrība uzsver, ka Jūrmalā ir jau vairāki piemēri, kur dome iznomājusi zemi ar mērķi būvēt sabiedrībai vai tūrismam vajadzīgu ēku, bet vietā uzcelti daudzdzīvokļu nami. Piemēri ir objekti Rembates ielā 4, kur īpašumus vēlējās iegādāties Jaunā viļņa viesi, un Madonas ielā 5.
Jūrmalas aizsardzības biedrība atzinīgi vērtē uzņēmēju vēlmi investēt Jūrmalā, taču, viņuprāt, nav godīgi biznesa projektus slēpt zem sabiedrības vai tūrisma attīstības vajadzībām, tā iznomājot pašvaldības zemi par sviestmaizi.