Viņš norādīja, ka Krievijā ir sācies jauns politiskais klimats, un vairāku gadu laikā ir izveidojusies spēcīga vidusšķira, kas ir neapmierināta ar notiekošo Krievijā.
Jurkāns gan apšaubīja, ka līdz ar domes vēlēšanām, kurās ir aizdomas par daudziem pārkāpumiem, pašreizējais premjers Vladimirs Putins būtu zaudējis varu. "Viss tas protestu vilnis ir vērsts pret (prezidentu Dmitriju) Medvedevu kā prezidentu, nevis Putinu," sacīja Jurkāns.
Viņš pieļāva, ka Medvedevam viegli neies un viņš, visticamāk, varēs iet mājās, jo "visi čiekuri lido Medvedevam virsū".
"Es neticu, ka Putins kļūdams par prezidentu ieliks viņu par premjeru," sacīja Jurkāns.
Viņš arī piebilda, ka Latvijai jāseko līdzi, lai jaunais režīms Krievijass domē būtu pret Latviju tikpat labvēlīgi noskaņots, kā pēdējos gados valdošajai.
Tāpat Jurkāns arī noraidīja bažas, ka Krievija varētu atļauties saspilēt attiecības ar ASV un citām Rietumu valstīm.
"Nedomāju, ka Krievija var atļauties pagriezt muguru pret Rietumiem, jo Krievijai nav cita ceļa, kā iet, kā uz modernizāciju," sacīja Jurkāns.
Jau vēstīts, ka saskaņā ar pagājušo svētdien notikušo vēlēšanu provizoriskajiem rezultātiem iekļūšanai parlamenta apakšpalātā nepieciešamo 7% vēlētāju atbalstu ieguvušas četras partijas. Premjerministra Vladimira Putina vadītā Vienotā Krievija, kuras saraksta līderis bija valsts prezidents Dmitrijs Medvedevs, saņēmusi 49,3% balsu, kas nozīmē, ka partijai Valsts domē ir nodrošinātas vairāk nekā puse vietu jeb 238 no 450 deputātu vietām, kas gan ir par 77 vietām mazāk nekā līdzšinējā Valsts domes sasaukumā. Krievijas Federācijas Komunistiskā partija ieguvusi 19,2% un 92 deputātu vietas, Taisnīgā Krievija - 13,25% un 64 deputātu mandātus, bet Krievijas Liberāldemokrātiskā partija- 12% balsu un 56 deputātu vietas Valsts domē.
Valsts domes vēlēšanas kritizēja starptautiskie novērotāji no Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) un Eiropas Padomes.
Par vēlēšanu norises pārkāpumiem ziņoja ne tikai starptautiskie un vietējie vēlēšanu novērotāji un opozīcijas aktīvisti, bet arīValsts domē iekļuvušās Komunistiskās partijas un Taisnīgās Krievijas līderi Genadijs Zjuganovs un Sergejs Mironovs. Zjuganovs pavēstīja, ka Vienotā Krievija sev pieskaitījusi par 15% vairāk balsu nekā bija patiesībā, solot izmeklēt vēlēšanu rezultātus visos reģionos. Savukārt Mironovs paziņoja, ka vislielākā krāpšanās notikusi Sanktpēterburgā.