Ministrijas pārstāve L.Tilta skaidro, ka tā kā šobrīd spēkā esošais tiesiskais regulējums nenosaka pašvaldību priekšsēdētājiem amata ķēžu lietošanas nepieciešamību, VARAM pieprasīja Jūrmalas pilsētas domei skaidrojumu, kādu normatīvajos aktos noteikto pašvaldības funkciju un uzdevumu izpildei tika iegādāta šī amata ķēde.
Vēstulē VARAM vērš Jūrmalas pilsētas domes uzmanību uz to, ka atbilstoši normatīvajam regulējuma pašvaldība ir vietējā pārvalde, kas ar pilsoņu vēlētas pārstāvniecības – domes – un tās izveidoto institūciju un iestāžu starpniecību nodrošina noteiktu funkciju, uzdevumu un pašvaldības brīvprātīgo iniciatīvu izpildi, ievērojot valsts un attiecīgās administratīvās teritorijas iedzīvotāju intereses.
Tāpat VARAM atzīmē, ka pašvaldību budžetu mērķis ir noteikt un pamatot, kāds līdzekļu apjoms tām nepieciešams ar likumu noteikto funkciju, uzdevumu un brīvprātīgo iniciatīvu izpildei periodā, kuram šie līdzekļi ir paredzēti.
Saņemto informāciju VARAM plāno izvērtēt un nosūtīt Valsts kontrolei, lai tā veic minētās situācijas finanšu, likumības un lietderības revīziju, sniedzot savu atzinumu par šādas rīcības ar pašvaldības finanšu līdzekļiem tiesiskumu, pareizību un efektivitāti.
Jau ziņts, ka jūnija sākumā parādījās ziņa, ka šajā pavasarī Jūrmalas mēram Gatim Truksnim ir izgatavota amata ķēde, kas pašvaldībai izmaksājusi 3000 latu. Pamatojums amata ķēdes izgatavošanai bijis, ka arī citu pilsētu mēriem ir šādas ķēdes, ziņoja Diena.