Par Straumes iecelšanu balsoja 86 deputāti, bet nenobalsoja Jūlija Stepaņenko (Saskaņa)
Pirms iecelšanas KNAB priekšnieka amatā Straume strādājis Militārās izlūkošanas un drošības dienestā, kā arī guvis pieredzi operatīvajā darbā un korupcijas apkarošanas jomā Valsts policijā. Straumem ir maģistra grāds un jurista kvalifikācija.
"Visi kopā būsim stipri, palīdzēsim būvēt KNAB stipru un valsti stipru," šādu aicinājumu sabiedrībai pauda šodien amatā apstiprinātais KNAB priekšnieks.
Vēršoties pie cilvēkiem, kas ir iesaistīti koruptīvās darbībās, Straume aicina viņus "paskatīties dziļāk sevī, mēģināt atrast sirdsapziņas paliekas un sākt domāt par valsts nākotni, par jūsu bērnu un mazbērnu nākotni".
Vaicāts, kāpēc izvēlējies šādu karjeras pavērsienu, biroja priekšnieks norādīja, ka nevarēja vairāk "stāvēt malā" un apzinājās, ka ir jāuzņemas lielāka atbildība.
KNAB vadītājs sākotnēji iepazīsies ar situāciju birojā. Straumes mērķis ir panākt, lai iestādes darbinieki strādātu kā komanda.
KNAB priekšnieku amatā uz pieciem gadiem ieceļ Saeima pēc Ministru kabineta ieteikuma.
Laikraksts Diena ceturtdien, apkopojot Saeimas deputātu viedokļus par Straumes kandidatūru, rakstīja, ka viņš uzskatāms par KNAB pēdējo cerību.
"Ceru, ka arī viņš pats apzinās – ja tagad neizdosies atjaunot uzticību KNAB, tad iestāde ir jāreorganizē. Šī ir pēdējā iespēja," sacīja Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (Vienotība).
Iestādei nebija vadītāja kopš gada sākuma, kad no KNAB aizgāja Jaroslavs Streļčenoks, kura kandidatūra uz KNAB priekšnieka amatu netika atbalstīta.
replika
Otkats Baigais
zvirbulēns