Ar to nepietika. Plaši izrunājies arī citos medijos, bijušais NDK vadītājs turpināja vārstīt muti. "Jaundžeikars asi kritizē SAB," vēstīja virsraksti vēl šogad 23. martā. Bet 2. novembrī Jaundžeikars tika aizturēts.
KNAB vēstīja, ka Jaundžeikars aizturēts "tāda kriminālprocesa ietvaros, kas satur valsts noslēpumu un kas atzīts par slepenu". Tiesa piemēroja drošības līdzekli - apcietinājumu. Tomēr sabiedrībai, aizbildinoties ar slepenību, nekas netika paskaidrots. Toties vakarā Panorāmā parādījās "neoficiāla informācija", ka lieta ir saistīta ar apcietinātā partijas biedru Aināru Šleseru.
4. novembrī ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers - nē, atkal ne oficiālā paziņojumā, bet LTV 100. panta preses klubā - paziņoja, ka Jaundžeikars aizturēts, lai izvairītos no tālākas valsts noslēpuma noplūdināšanas.
Tomēr 13. novembrī noplūde notiek. Tikai ne no Jaundžeikara, laikam. TV3 raidījums Nekā personīga paziņo, ka apcietinājumā nonākušais slepeno informāciju esot pircis par naudu no kādas KNAB darbinieces.
Tajā pašā vakarā arī KNAB priekšnieka pienākumu izpildītāja Juta Strīķe uzstājas LTV raidījumā De facto un apliecināja, ka kriminālprocesā, kura ietvaros pašlaik apcietinājumā atrodas Jaundžeikars, iesaistīta arī kāda KNAB amatpersona, kura gan birojā vairs nestrādājot.
Savukārt vakar Rīgas apgabaltiesa pieņēma lēmumu par Jaundžeikara paturēšanu apcietinājumā. Jautājums nopietns.
Nav skaidrs, kā Jaundžeikars var turpināt noplūdināt informāciju no KNAB darbinieces, kura nestrādā. Galīgi nav skaidrs, kā kāds vispār var turpināt spiegot, ja visi to zina.
Toties ir skaidrs, ka, būdams NDK priekšsēdētājs, tieši Jaundžeikars bija tā amatpersona, kura veica parlamentāro kontroli pār specdienestiem. Un tas raisa jautājumus - par lietu, par drošības līdzekli un par parlamentāro kontroli šajā lietā.