Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +5 °C
Apmācies
Otrdiena, 21. janvāris
Agne, Agnese, Agnija

Kučinskis Eiropas Parlamenta priekšsēdētājam uzsvēris nepieciešamību stiprināt ES ārējo robežu

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) šodien Briselē, tiekoties ar Eiropas Parlamenta priekšsēdētāju Martinu Šulcu, apliecināja, ka turpinās iepriekšējās valdības virzību, atbalstot ES politisko un ekonomisko vienotību, konkurētspēju un efektīvu darbību, aģentūru LETA informēja Valsts kanceleja.

Kā būtiskākās Latvijas valdības darba jomas Kučinskis minēja enerģētiku, iekšējo tirgu, kā arī migrācijas un patvēruma politiku. Attiecībā uz migrācijas jautājumiem Latvijas valdības vadītājs Eiropas Parlamenta priekšsēdētājam esot uzsvēris, ka prioritātei ir jābūt jau pieņemto lēmumu īstenošanai, it īpaši ES ārējās robežas stiprināšanai, jo "Šengenas zona ir viens no lielākajiem Eiropas Savienības sasniegumiem un mums jāizmanto visi līdzekļi tās nosargāšanā".

Ministru prezidents sarunā norādījis, ka līdzšinējā ES politika attiecībās ar Krieviju ir jāturpina. "Jāsaglabā ierobežojošie pasākumi, vienlaikus uzturot pragmatisku dialogu praktiskās sadarbības līmenī," norādījis premjerministrs. Abi sarunu partneri bija vienisprātis, ka Krievijas aktivitātes ES valstu informatīvajā telpā ir satraucošas.

Runājot par Lielbritāniju, Ministru prezidents Kučinskis atzina, ka tās dalība Eiropas Savienībā ir ļoti būtiska gan stratēģiski, gan ekonomiski, gan politiski.

Eiropadomes priekšsēdētāja Donalda Tuska priekšlikumus Ministru prezidents novērtēja kā labu pamatu risinājuma rašanai, tomēr vienlaikus piebilda, ka šis ir risinājums tieši Lielbritānijai un šādiem izņēmumiem nevajadzētu kļūt par ierastu praksi Eiropas Savienības ikdienas darbā.

Kučiniskis arī tikās ar Tusku. "Būtiski, lai diskusijas rezultātā panāktais risinājums būtu pieņemams visām ES dalībvalstīm, un šādiem izņēmumiem nevajadzētu kļūt par ierastu praksi Eiropas Savienības ikdienas darbā," norādījis Latvijas premjerministrs.

Tāpat tikšanās laikā Ministru prezidents Eiropadomes priekšsēdētājam apstiprināja, ka Latvija pildīs savas saistības migrācijas problēmas risināšanā. "Arī turpmāk dalībai patvēruma meklētāju pārvietošanā jābūt brīvprātīgai," pauda Ministru prezidents.

Kučinskis arī izteica vēlmi nākotnē vairāk uzmanības veltīt klimata un enerģētikas jautājumiem. Viņš uzsvēra, ka jebkādām darbībām klimata jomā ir jābūt sabalansētām ar tautsaimniecības attīstību.

Ministru prezidents arī iepazīstināja Eiropadomes priekšsēdētāju ar savas valdības prioritātēm ārpolitikā un apliecināja, ka turpinās iepriekšējās valdības ārpolitikas virzienu, atbalstot ES politisko un ekonomisko vienotību, konkurētspēju un efektīvu darbību.

No 17. līdz 19.februārim Ministru prezidents Kučinskis atrodas darba vizītē Briselē, kur tiekas ar Eiropas Savienības institūciju vadītājiem un piedalīsies Eiropadomes sanāksmē.

Eiropadomes sanāksme norisināsies 18. un 19.februārī, tajā ES valstu un valdību vadītāji diskutēs par divām galvenajām tēmām - Lielbritānijas jautājumu un migrāciju.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas