Runājot par izdienas pensijām kultūras darbiniekiem, puses vienojās, ka šis jautājums risināms kompleksi, paralēli ar radošo personu statusa nostiprināšanu likumdošanā un viņu sociālās aizsargātības palielināšanu, informēja ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Ieva Līne.
Puses vienojās, ka prioritāte šajā gadā ir nozares atalgojuma uzlabošana un gan ministrija, gan arī arodbiedrības un nevalstiskās organizācijas turpinās sadarboties, lai sasniegtu pēc iespējas labāku rezultātu. Ministre atklāja, ka patlaban vēl tiek turpināta datu apkopošana par valsts budžeta dotētajās kultūras nozarēs strādājošo atalgojumu, lai plānotu turpmāko politiku, vēlreiz atgādinot par krīzes sekām un nozares reālo situāciju vienotajā atalgojuma sistēmā.
Paužot savu viedokli izdienas pensiju jautājumā, Kultūras ministrija jau iepriekš norādījusi, ka pastāvošo kārtību vajadzētu mainīt tikai tad, ja jaunais risinājums ir labāks par esošo. Izdienas pensijas kultūras darbiniekiem ir svarīgs sociālā nodrošinājuma elements, jo pie pašreizējās atalgojuma politikas valstī, kad kultūras darbinieki jau tā saņem vienu no zemākajiem atalgojumiem, sociālo garantiju mehānisma atcelšana, nepiedāvājot neko tā vietā, nav pieļaujama.
Kā pēc tikšanās ar ministri pauda Misēvičs, LKDAF un Kultūras ministrijai ir vienots uzskats, ka izdienas pensijas kultūras darbiniekiem ir jāsaglabā. Tāpat ir vienprātība par to, ka likums par valsts un pašvaldību profesionālo orķestru, koru, koncertorganizāciju, teātru un cirka mākslinieku izdienas pensijām ir jāatstāj tāds, kāds tas ir patlaban, jo tajā vairs nav nekā īsināma.
Patlaban izdienas pensiju saņem nedaudz vairāk kā 150 kultūras darbinieki, kuri mēnesī saņem no 150 līdz 200 latiem. Kultūras darbinieku izdienas pensijas ir tik niecīgas, ka tās nekādā veidā neapdraud budžetu, līdz ar to var droši minēt, ka to likvidēšana neatrisinātu budžeta konsolidācijas jautājumu, akcentēja LKDAF priekšsēdētājs.
Jau ziņots, ka Labklājības ministrija sagatavojusi vairākus priekšlikumus izdienas pensiju sistēmas pilnveidošanai, rosinot paaugstināt izdienas pensijas pieprasīšanas vecumu vidēji par astoņiem gadiem.