Sākumā Kursīte-Pakule zvērestu deva lībiešu valodā, taču pēc Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces (VL-TB/LNNK) aicinājuma politiķe zvērestu deva arī latviešu valodā.
Pirmais 13. Saeimas deputāta zvērestu šodien nodeva Aldis Adamovičs (JV), kurš to darīja latgaliski.
Deputāti svinīgo solījumu deva alfabētiskā kārtībā. Lielākajai daļai deputātu izdevies nekļūdīties un nodot zvērestu ar pirmo mēģinājumu. Pirmā kļūdījās Dagmāra Beitnere-Le Galla (JKP), kura "apziņas" vietā pateica vārdu "sirdsapziņa".
Zvērestu latgaliski deva arī deputāts Juris Rancāns, kurš bija viens no tiem, kuram ar pirmo reizi zvērestu dot neizdevās.
Savukārt deputāte Ilze Indriksone deputāta zvērestu deva kurzemnieku vidus dialektā, savukārt deputāte Janīna Kursīte-Pakule (VL-TB/LNNK) parlamentārietes zvērestu deva gan lībiešu, gan latviešu valodā.
Vairāki deputāti, tostarp Viktors Agešins, Jūlija Stepaņenko un Ivars Zariņš (Saskaņa) zvērestu spēja pateikt no galvas nevis lasot. Jāatgādina, ka Zariņam pirms četriem gadiem tas izdevās vien ar sesto reizi.
Iepriekš 2014.gadā 12. Saeimā deputāts Juris Viļums arī nodeva zvērestu latgaliešu valodā, bet uzreiz šāds solis netika akceptēts. Deputātam sākotnēji tika norādīts, ka zvērests jānodod literārajā latviešu valodā. Vēlāk 12.Saeimas pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vairākums lēma, ka Viļums tomēr ir nodevis deputāta zvērestu, sakot to latgaliski. Pēc tam Saeima apstiprināja parlamentārieša pilnvaras.
Stājoties amatā, deputātiem jādod šāds svinīgais solījums: "Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru (svinīgi solu) būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus."
Uz pirmo 13. Saeimas sēdi bija ieradušies visi 100 deputāti.
Saskaņā ar Satversmē noteikto, jaunievēlētās Saeimas pirmo sēdi atklāja un līdz jaunā priekšsēdētāja ievēlēšanai vadīs 12. Saeimas priekšsēdētāja Mūrniece.
Pēc svinīgā solījuma došanas deputāti nobalsoja par lēmuma projektu par 13. Saeimas deputātu pilnvaru apstiprināšanu.
Jaunievēlētā Saeima pirmajā sēdē atklātā procedūrā ar vēlēšanu zīmēm vēlēs Prezidiju - parlamenta priekšsēdētāju, divus viņa biedrus, sekretāru un viņa biedru.
No 12. Saeimas deputātiem jaunajā sasaukumā pārvēlēti 34 deputāti, tātad 66 parlamentārieši būs jauni.
Kopumā parlamentā darbosies septiņas frakcijas - Saskaņas, Jaunās konservatīvās partijas, KPV LV, Attīstībai/Par! (AP), nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL-TB/LNNK), Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), kā ar Jaunās Vienotības (JV). Vislielākā frakcija - 23 deputāti - būs Saskaņai, JKP un KPV LV pārstāvēs pa 16 deputātiem, AP un VL-TB/LNNK - pa 13, ZZS - 11, bet JV - astoņi
valoda
savādi gan:
nu