Valsts SIA Ģintermuiža valdes loceklis Uldis Čāčus Dienas Biznesam norādīja, ka no valsts puses finansējums esot pilnībā neadekvāts, kā arī telpas esot par mazu un arī personāls ir nepietiekams. Tomēr, neskatoties uz finansējuma trūkumu, akūti pacienti tiekot uzņemti bez gaidīšanas rindā. Parasti gan rindā ir jāgaida divi mēneši.
Dienas Bizness vēsta, ka cilvēki, kas esot maksātspējīgi, pārsvarā dodoties uz privātām ārstniecības iestādēm, jo tur pacienti netiekot iekļauti narkoloģisko pacientu un atkarību izraisošo vielu lietotāju reģistrā, bet Ģintermuiža ir valsts iestāde, līdz ar to pilnīgu anonimitāti tā nodrošināt nevar. Pacientu skaits, kas ārstēties izvēlas starp privātām un valsts ārstniecības iestādēm, esot aptuveni vienāds, norāda U. Čāčus. Viņš arī piebilst, ka, iespējams, daļa no privātām atkarību ārstēšanas iestādēm darbojoties daļēji nelegāli, vēsta laikraksts.
Privātā Narkoloģiskā un psihoneiroloģiskā atveseļošanās centra SIA Ķemeri Ē.V. vadītājs Nils Renemanis par savu vadīto iestādi izsakās ļoti nelabprāt, vien norāda, ka uzņēmums bijis slēgts pusgadu un nu ir atsācis darbību. Viņš skaidro, ka šajā sfērā klientu netrūkstot, un dažādu atkarību īpaši – narkotiku un alkohola – problēma valsts līmenī tikai pieaug.
Nacionālā veselības dienests (NVD) NVD arī norādīja, ka plānotais finansējums 2013.gadam narkoloģisko slimnieku ambulatorai ārstēšanai programmas Narkoloģija ietvaros ir 813 000 latu. Pērn šim nolūkam tika tērēti 793 700 latu.
Visu rakstu lasiet pirmdienas Dienas Biznesā!