Kā aģentūrai LETA norādīja Lapsa, šis iesniegums ir saistīts ar 2011.gada notikumiem, kad KNAB pārstāvji publiski paziņoja, ka Vilnītis bez tiesiska pamata bija licis veikt operatīvās darbības pasākumus pret atsevišķiem politiķiem.
LETA toreiz ziņoja, ka KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītājs Juris Jurašs Saeimā bija norādījis, ka Vilnītis prettiesiski un bez pamata lūdzis noklausīties politiķu sarunas. Šie lūgumi tikuši izteikti arī KNAB priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes klātbūtnē. Jurašs no šīm pretlikumīgajām prasībām esot atteicies un par to informējis Ģenerālprokuratūru.
Savukārt Lapsa vēlējās uzzināt, kā KNAB darbinieki, kuriem tika uzdotas šīs darbības, spēja operatīvi reaģēt, ka tas bijis prettiesiski un nelikumīgi. "Tā kā KNAB saprotamu iemeslu dēļ nevarēja uz šādu jautājumu atbildēt, vērsos tiesā," rezumēja Lapsa.
Kā norādīja Lapsa, šī prasība ir līdzīga daudzām citām, kas iesniegtas tiesā par dažādu iestāžu faktisko rīcību, dēvējot tās par savām "mīļākajām prasībām". Tomēr žurnālists atzina, ka patlaban šai lietai tīri sabiedriskas nozīmes vairs nav it nemaz.
Spriedums lietā tiks paziņots 1.martā pēc plkst.15, aģentūru LETA informēja tiesā.
Jau ziņots, ka Jurašs toreiz nevēlējās atklāt to politiķu vārdus, kurus esot gribējis noklausīties Vilnītis. Savukārt pats Vilnītis apgalvoja, ka viņš tiek vainots smagos pārkāpumos un tie bija atklāti uzbrukumi, lai viņu noņemtu no amata.
Vilnītis no KNAB priekšnieka amata ar Saeimas balsojumu tika atbrīvots 2011.gada 16.jūnijā. Slēgtajā balsojumā par Vilnīša atlaišanu nobalsoja 82 deputāti, pret nebija neviens, bet divi deputāti atturējās.