Policijas pārstāve skaidroja, ka privātā partnera KS Vitronic Baltica un partneri piegādātie vācu ražotāja Vitronic GmbH fotoradari PoliScanspeed spēj identificēt atļautā braukšanas ātruma pārkāpēja transportlīdzekli vairāku transportlīdzekļu plūsmā - šo radaru darbības pamatā ir ātruma mērījumu veikšana ar lāzera palīdzību, kas nodrošina spēju vienlaicīgi noteikt braukšanas ātrumu vairākiem transportlīdzekļiem, kuri pārvietojas vairākās joslās. Ar lāzera palīdzību ātrumu kontrolējošā mērierīce nosaka transportlīdzekļu atrašanās vietu ātruma mērījumu zonā un to braukšanas ātrumu. Gadījumos, kad ātruma mērījumu zonā atrodas vairāki transportlīdzekļi, ar kuriem tiek izdarīti pārkāpumi, iekārta fiksē visus pārkāpumus. Katru transportlīdzekli, ar kuru izdarīts pārkāpums, mērierīce fiksē atsevišķi, ar vērtēšanas veidni jeb taisnstūra rāmi apzīmējot braukšanas ātrumu pārkāpjošo transportlīdzekli.
Pēc būtības nepamatotas sūdzības pārsūdz īpašnieki, apgalvojot, ka konkrētajā situācijā automašīnu nav vadījuši. Tā ir nepamatota sūdzība, jo īpašnieks pārsūdzēt nevar, to var darīt tikai vadītājs. Policija atgādina, ka transportlīdzeklis ir paaugstinātas bīstamības objekts un katram automašīnas īpašniekam / turētājam vienmēr ir jāzina, kam devis vadīt savu spēkratu.
Īpašnieki arī pārsūdz, ja fotouzņēmumā redzami vairāki transportlīdzekļi, sakot, ka fiksētais braukšanas ātrums esot bijis blakus braucošajam transportlīdzeklim. Tas ir nepamatoti, jo radars spēj fiksēt pārkāpumus visās joslās, arī blakus braucošiem auto.
Ir gadījumi, kad cilvēki apzinās savu vainu un pārsūdz lēmumu, pieprasot brīdinājuma, nevis naudas soda piemērošanu, jo pārsniegtais ātrums esot bijis neliels vai arī sods - neadekvāti augsts. Nepamatoti, jo ar fotoradaru fiksētajiem pārkāpumiem nav paredzēta brīdinājuma piemērošana.