LTV pārstāvis Klāvs Radziņš atzīst, ka televīzija ar jauno raidījumu reitingiem ir visnotaļ apmierināta, tie esot pat labāki, nekā cerēts, īpaši Melu laboratorijai. Analītiskie raidījumi ir iknedēļas desmit skatītāko raidījumu sarakstā un visvairāk skatītie interneta versijā. Turklāt minēto raidījumu koncepcijas ir tapušas, vēl pirms bijis zināms budžets, līdz ar to īstenojies valdes uzstādījums - sasniegt augstāku kvalitāti ar līdzšinējiem resursiem.
Visaugstāk eksperti novērtē raidījumu 1:1, lai gan atzīst, ka tā kvalitāte nav vienādi augsta visus vakarus. Mediju eksperts un bijušais LTV ģenerāldirektors Rolands Tjarve, kopumā pozitīvi vērtējot raidījumu, norāda, ka dažkārt notiek sarunas partnera pazemošana, kas nav pieļaujama. "Vērojot šo raidījumu, ir sajūta, ka ētikas latiņu vajadzētu pacelt krietni vien augstāk. Žurnālistam nevajadzētu kļūt dzeltenam un meklēt lētas sensācijas, piemēram, izvelkot no arhīviem desmit gadus vecus materiālus, kuri turklāt tiek izrauti no konteksta. Es novēlētu veidot dzīvu sarunu un taktiku viesa iztaujāšanai koriģēt sarunas gaitā, nevis strikti turēties pie sagatavotā scenārija."
Žurnālists Māris Zanders atzinīgi novērtē raidījuma formātu, tomēr piekrīt, ka tā kvalitāte nav viendabīga. "Manuprāt, neveiksmīgs piemērs bija saruna ar Raivi Dzintaru, kurā Gundars Rēders kļuva pašmērķīgi uzbrūkošs." Politologs Ivars Ījabs godīgi atzīst, ka priekšroku dod Ingas Spriņģes, nevis Rēdera vadītajām sarunām. Tam gan īsti nepiekrīt viņa kolēģe Ilga Kreituse, kura no analītiskā viedokļa, visaugstāk vērtējot tieši šo raidījumu, atzīmē Rēdera nopelnus.
Visu rakstu lasiet trešdienas, 30. oktobra, laikrakstā Diena!