Baznīcu iecerēts celt netālu no Liepkalnu uzņēmējdarbības pamatēkas Liepsalās – pie Rīgas-Daugavpils šosejas netālu no Pļaviņām, uz salas. Viņš skaidro, ka sala cilvēku iztēlē ir izolēta no sauszemes un visbiežāk arī dievnamos cilvēki vēlas pabūt vieni. Ikdienā lielākā daļa cilvēku uztraucas par valstī notiekošo, velta pārmetošus vārdus valdošajai varai, bet uz salas cilvēks jūtas kā citā pasaulē, un var nedomāt par lietām, kuras rada bažas ikdienā.
Čākurs stāsta, ka ideja par baznīcu radusies laikam ejot, "pašam kļūstot vecākam" un novērtējot dažādas likumsakarības, par kurām jaunākam esot, īsti nav bijis laika padomāt.
Sala ir aptuveni 3000 kvadrātmetru liela un baznīca plānota 70-80 kvadrātmetru platībā. Dievnamā varēšot rīkot arī kāzas, kristības u.tml. ceremonijas, bet tā kā tas nebūs liels, grandiozākas svinības varētu notikt vien vasarā, kad tās var rīkot arī uz salas ārpus dievnama.
Padomus saistībā ar šo projektu Čākurs prasa brīvticības mācītājam Valteram Korālim, kuru pazīstot jau ilgus gadus. Dievnams gan plānots ne tikai brīvticībniekiem - durvis nebūs slēgtas nevienas konfesijas pārstāvjiem.
Dievnama būvniecības projektu ar maiznīcu gan saistīt Čākurs negribot, tas esot arī ētikas jautājums un tāpēc baznīca tiks celta par privātiem, ne uzņēmuma līdzekļiem.
Iecerētās baznīcas īpašnieks izmaksas vēl neesot aplēsis un neizslēdza iespēju piesaistīt kādu partneri. Viņš norāda, ka pēc skiču projekta saskaņošanas arī varētu būt lielāka skaidrība par nepieciešamajiem materiāliem utml. Tāpat esot jādomā kā materiālus nogādāt uz salas.
Projekta īstenotāji saņēmušio pašvaldības atļauja ēkas projektēšanai un pašlaik saskaņošanai tiek gatavots skiču projekts. Gadījumā, ja visas atļaujas izdosies saņemt bez šķēršļiem, pavasarī plānots sākt būvniecības darbus un līdz nākamā gada beigām ieceri par dievnamu uz salas arī realizēt. Čākurs gan prognozēs bija piesardzīgs, piebilstot, ka nekad nevar zināt kā iecerētais realizēsies dzīvē.
Tiks plānoti arī dažādi sadarbības modeļi. Liepkalnu komplekss Liepsalas, kurā ir maiznīca, kafejnīca un veikals, sadarbojas ar vietējo uzņēmēju, kuram turpat blakus ir suvenīru veikals un informācijas centrs. Šim uzņēmējam esot arī laiva, kura, iespējams, varētu tikt izmantota nokļūšanai uz salas.
Brīvticības mācītājs Valters Korālis portālam Diena.lv stāstīja, ka Latvijā vēl nav nevienas baznīcas uz ezeru vai upju salām. Ja neskaitot Ikšķili, kur ir iekonservētas baznīcas drupas, bet ne pilnvērtīga baznīcas telpa, tad tuvākā baznīca uz salas esot Sāremā - Igaunijā.
Jaunā baznīca vizuāli iecerēta tradicionāla – ar krustu un arī arhitektonsiki būtiski eksperimenti nav ieplānoti. Korālis gan norāda, ka baznīcai plānota terase, kā arī lieli logi bez vitrāžām, lai pēc iespējas vairāk būtu redzama Daugava, kas nav raksturīgi tradicionālajām baznīcām.
Korālis stāstīja, ka pēc zemesgrāmatas datiem Latvijā pašlaik ir trīs privātās baznīcas, kuras gan tiekot izīrētas kādām konfesijām. Viņš skaidro, ka nākotnē katrā Latvijas reģionā vajadzētu izveidot vismaz vienu šāda veida baznīcu, kas nav paredzēta kādas konkrētas konfesijas pārstāvjiem. Iecerētā baznīca uz salas ērtāka izmantošanai būtu Latgales iedzīvotājiem.
Jau šobrīd viņam esot sekmīga sadarbība ar Brīvdabas muzeja Usmas baznīciņu, kā arī Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī iekārtoto Tūrisma informācijas centru, kas pieejami ikvienam, neatkarīgi no piederības kādai reliģiskai organizācijai. Abi ir valsts īpašums. Korālis stāsta, ka Latvijas konfesijas, izņemot atsevišķas Romas katoļu draudzes, nevēlas oficiāli izīrēt savus īpašumus brīvticīgiem jeb draudzēs neesošiem cilvēkiem.
audi
Māra
Eva