Lai arī jau izmeklētas pirmās analīzes no piesārņotajām ūdens vietām, precīzas ieplūdušās vielas eksperti vēl neatklāj, vien norādot, ka upē, ieplūstot profesionāliem mazgāšanas un dezinfekcijas līdzekļiem, nonācis vielu "komplekss kokteilis" – forsfors, hlors, dažādi sārmi un skābes – vairāk nekā simts vielu, kuras katru individuāli neplāno uzskaitīt.
Tikmēr arī Veselības inspekcija iesaistījusies nelaimes vietai tuvējās apkaimes iedzīvotāju akās ņemtā ūdens analīžu veikšanā, lai noskaidrotu, vai ūdens ir lietojams. Savukārt piesārņoto ūdenstilpju tuvumā noteikti nedrīkst laist bērnus un dzīvniekus, tāpat ar šo ūdeni nedrīkst laistīt dārzus vai izmantot kādiem citiem mērķiem.
Ir pamats uzskatīt, ka Māras dīķis un Mārupīte līdz ar straumi no piesārņojuma pašattīrīsies divu vai trīs nedēļu laikā, savukārt par piesārņojumu Daugavā nav pamata uztraukties, jo, ja arī kāds vielu daudzums līdz tai nonāks, līdz ar Likteņupes spēcīgo straumi tā daudzums izšķīdīs un kaitējumu nedarīs, paskaidroja VVD Uzraudzības departamenta direktore Inese Kurmahere.
Viņa pastāstīja, ka, apsekojot Mārupītes un Māras dīķa apkaimi kopumā 45 tūkstošu kvadrātmetru platībā, atrasta 361 beigta zivs – raudas, līdakas, asari, līņi, pliči un grunduļi. Līdz ar notikušo nelaimi bojā ies visi abu ūdenstilpju iemītnieki, teica eksperte.