To intervijā Dienas Biznesam stāsta LSFP viceprezidents un Latvijas Motosporta federācijas (LaMSF) prezidents Mārtiņš Lazdovskis.
Fragments no intervijas
LOK pašlaik apvieno olimpisko sporta veidu federācijas, bet LSFP - pilnīgi visu sporta veidu atzītās federācijas. Ko tas praksē nozīmē tev kā LSFP viceprezidentam un LaMSF prezidentam?
Motosporta federācijai, līdzīgi kā lielākajai daļai citu neolimpisko federāciju, tas nozīmē, ka LSFP un IZM ir vienīgie tiešie mūsu sadarbības partneri, kamēr olimpiskajām federācijām sadarbības partnere ir arī LOK - jautājumos, kas saistīti ar dalību spēlēs, augstu sasniegumu sportu, Latvijas Olimpisko vienību. Kad aktīvāka bija Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija, komandu federācijām bija vēl arī tā. IZM un Valsts kontrole savulaik norādīja, ka labāk un saprātīgāk, ja valsts budžeta izlietošanu administrē viens avots. Tieši tāpēc arī no šī gada vienīgais finansējuma avots ir Izglītības ministrija.
Kā žurnāla Sporta Avīze marta numurā stāstīja LSFP prezidents Einars Fogelis, 2020. gadā pamatā neolimpiskās federācijas uzdeva valdei sākt sarunas ar LOK par vienotas organizācijas radīšanu. Kādi vēl bez Valsts kontroles ziņojumos norādītajiem pārvaldības aspektiem bija iemesli secinājumam, ka līdzšinējā sistēma sevi izsmēlusi?
Sporta federāciju ikdiena iekļauj ne tikai augstu sasniegumu sportu, bet arī darbu ar jaunatni, ar senioriem, tautas sportu. Jaunatnes sports nav atdalāms no tālākā ceļa uz augstiem sasniegumiem un pašiem augstajiem sasniegumiem. Ne tikai neolimpiskās federācijas, bet arī liela daļa olimpisko federāciju nonāca pie secinājuma, ka, lai pieņemtu saprātīgus un izsvērtus lēmumus, kas saistīti ar sporta federācijām būtiskām tēmām, un skaļāk varētu paust savu viedokli, mums jākļūst vienotākiem. Esam pārāk maz, lai būtu tik dažādi.
Tomēr tā brīža LOK vadība ar prezidentu Žoržu Tikmeru priekšgalā šādai idejai kategoriski iebilda!
Viņu viedoklis bija pietiekami kategorisks, lai diskusijas par organizāciju apvienošanu neturpinātos, kaut jebkurš izstrādātais modelis noteica, ka pēc pārmaiņām kā bāzes organizācija paliks tieši LOK.
Pērn Tikmers atkāpās no amata, un viņa pēctecis Jānis Buks jau savā priekšvēlēšanu kampaņā nāca ar uzstādījumu, ka apvienošanās ir nepieciešama. Vai praktiski uzreiz pēc viņa ievēlēšanas atsākās LOK un LSFP sarunas?
Aktīvas sarunas ar LOK nebija notikušas kādu gadu, bet drīz pēc šīm pārmaiņām atkal sēdāmies pie viena galda. Tas, ka Buka kungs jau savā kampaņā pietiekami skaidri izteicās par šāda procesa nepieciešamību, netieši norāda arī uz vēlēšanās par viņu balsojušo atbalstu šādām pārmaiņām.
Visu interviju lasiet žurnāla Dienas Bizness 19.marta numurā!
Abonēt ir ērtāk: e-kiosks.lv
Meklē arī lielākajās preses tirdzniecības vietās!