Laika ziņas
Šodien
Migla

Ints Megnis

Ātruma baudītāja

Jau trešajā paaudzē bobslejā dzīvo Amēlijas Kotānes (15) ģimene, tāpēc nav liela pārsteiguma, ka šajā sporta veidā, to iemīlot no pirmā brauciena, nokļuvusi arī viņa pati. Pagājušajā ziemā izcīnījusi ceturto vietu Jaunatnes olimpiskajās spēlēs, šosezon Amēlija sāk sacensties pieaugušo konkurencē un šomēnes plāno debitēt arī divnieku sacensībās, klusi cerot uz kvalificēšanos 2026. gada olimpiskajām spēlēm, kad būs vien 16 gadu veca. Vairāk stāsta viņa pati!

Sporta deju svētki

No 13. līdz 15. decembrim jau 42. reizi risināsies starptautiskais sporta deju festivāls Baltic Grand Prix, kura kulminācija būs Eiropas čempionāts jauniešiem standartdejās. Par Ķīpsalas hallē gaidāmajām sacensībām, kurās daudzu valstu labākie dejotāji sacentīsies par vērtīgiem punktiem pasaules reitinga tabulās, stāsta sacensību dibinātājs un organizētājs Aigars Svars.

Tik dzīvs kā nekad!

Jo vairāk kustamies, jo vairāk mums ir enerģijas, saka Andrejs Birjukovs (35). Viņš novembrī nedaudz vairāk nekā 50 skrējēju vidū sasniedza trešo ātrāko rezultātu grūti aptveramā izaicinājumā – septiņās diennaktīs noskriet septiņus maratonus septiņos kontinentos (šī izaicinājuma rīkotāji Eiropu un Āziju sadalījuši kā atsevišķus kontinentus). Pusi no izaicinājumam dotajām 168 stundām viņš pavadīja vai nu lidmašīnā, vai skriešanas distancē

Galvenā hokeja skatuve. Intervija ar hokeja treneri Arti Ābolu

Latvijas hokeja tuvāko gadu nākotne izskatās labi, pārliecināts Artis Ābols. Šobrīd izlases kodolu veido 26–29 gadus veci spēlētāji, kuri pārstāv labus klubus. Viņš pats nedaudz nožēlo, ka savas spēlētāja karjeras laikā nav bijis ar lielāku mērķtiecību, jo šādi būtu sasniedzis vairāk, tomēr, neskatoties uz to, Artis pirmajā Latvijas hokeja izlases spēlē pēc neatkarības atjaunošanas ieguva unikālu iespēju cīnīties vienā virknējumā ar leģendāro Helmutu Balderi. Nu jau ceturto sezonu pēc kārtas Ābols vadīs Latvijas U20 hokeja izlasi pasaules čempionāta augstākās divīzijas turnīrā, kas decembra beigās sāksies Kanādas galvaspilsētā Otavā, un šīs komandas trenēšanas dēļ atteicies arī no iespējas strādāt ārzemēs.

Dubults spēks. Saruna ar biatlonisti Baibu Bendiku

Sacensību apritē viņa pērn atgriezās nieka divus mēnešus pēc dēla Emīla piedzimšanas, bet sezonas izskaņā izcīnīja piekto vietu pasaules čempionātā, gūstot līdzšinējās karjeras lielāko panākumu. Baiba Bendika ir pārliecināta, ka pirmajā vietā dzīvē atrodas ģimene, tomēr priecājas, ka viņai izdodas apvienot gan ģimenes dzīvi, gan cīnīšanos biatlona elitē. Ilgus gadus cēsniecei ar katru sezonu krītas šaušanas precizitāte, un tas rada pārliecību, ka, sakārtojot šo komponenti, viņa arvien biežāk spēs izcīnīt augstas vietas, jo slēpošanā jau atrodas starp labākajām, turklāt pirms šīs sezonas funkcionālajos rādītājos sportiste sasniegusi jaunu Latvijas Olimpiskās vienības laboratorijas rekordu.

Spītīgs un bezbailīgs

Spīdvejā ir ienācis jauns Andžejs! Daugavpilietis Andžejs Ļebedevs šogad otro reizi kļuva par Eiropas čempionu un arī nākamgad veiks pilnu sezonu Grand Prix seriālā, bet viņa pēdās brauc rīdzinieks Andžejs Smuļkevičs (12) no bērnu un jauniešu centra IK Auseklis, kurš zina – lai kļūtu par labu spīdvejistu, nepieciešams būt spītīgam un bezbailīgam.

Dārgs un grūts kruīzs. Latvijas skrējējs uzsāk septiņu maratonu septiņās dienās septiņos kontinentos izaicinājumu

Sportot nepieciešams ne tikai, lai kļūtu par olimpieti, bet arī ar mērķi gluži vienkārši uzlabot savu ikdienas dzīves kvalitāti un iegūt spilgtas emocijas. Pie šādām emocijām noteikti tiks Andrejs Birjukovs, no 15. līdz 21. novembrim piedaloties pasākumā Lielais pasaules skrējiens, kurā sportisti septiņu dienu laikā veiks septiņus maratonus septiņos kontinentos. Viss sāksies Antarktīdā, sekos Āfrika, Austrālija, Āzija, Eiropa un Dienvidamerika, bet izaicinājums noslēgsies Ziemeļamerikā. Jā, zinātniski pierasts uzskatīt, ka pasaulē ir seši kontinenti, tomēr šī pasākuma rīkotāji saviem sportistiem pieliek papildus vēl vienu izaicinājuma dienu.

Patriotu nedēļas kulminācija

No Tukuma uz Jelgavu šogad pārcēlies tradicionāli patriotu nedēļas laikā notiekošais cīņas sportu šovs Milžu cīņas, kas 16. novembrī risināsies Zemgales Olimpiskajā centrā. 14 norises gadu laikā šovā piedalījušies praktiski visi spēcīgākie Latvijas cīkstoņi, turklāt šobrīd, neskatoties uz Maira Brieža karjeras beigām, cīņas sports mūsu valstī piedzīvo renesansi. Par gaidāmajām sacensībām stāsta organizatoru pārstāvis Jānis Eisaks.

Skaisto skatu terapija

Aizvadītajā vasarā talantīgais riteņbraucējs Georgs Tjumins (16) iekļuva nopietnā ceļu satiksmes negadījumā, un pēc tam ar lauztām ribām aizbrauca uz sacensībām ārzemēs. Tomēr šis incidents viņu neapturēs, jo riteņbraukšanu jaunietis iemīlēja jau pirmajās sacensībās, kurās piedalījās, izbaudot smagos treniņus un skaistos skatus, ko šajā laikā iespējams vērot. Nākamajā sezonā Georgs spers jaunu soli, jo ir iekļuvis enerģijas dzērienu milža Red Bull atbalstītā komandā.

Džudo talantu priekšnesums

Nu jau par regulāru tradīciju kļūst Eiropas kausa džudo sacensību rīkošana Rīgā, divas reizes gadā šeit ierodoties vairākiem simtiem cīkstoņu. 19. un 20. oktobrī Latvijas galvaspilsēta uzņems Eiropas kadetu kausa posmu. Par gaidāmajām sacensībām stāsta Latvijas Džudo federācijas ģenerālsekretārs Raivis Čakstiņš.

Atbildīgs gan par uzvarām, gan zaudējumiem. Saruna ar RFS stūrmani Viktoru Morozu

Spēlētāja karjeras laikā viņš domāja, ka treneri neko nevar ietekmēt, tāpēc šāda amata perspektīvu pat neapsvēra. Tomēr, kļūstot nobriedušākam, Viktors Morozs sāka novērtēt trenera darbu un pašlaik jau pats atzīts par labāko speciālistu mūsu valstī. Šis rudens un arī gaidāmā ziema Latvijas futbolā būs īpaša, jo RFS komanda piedzīvos debiju UEFA Eiropas līgas pamatturnīrā, uz Rīgu atvedot vairākus futbola grandus, un viens no šo panākumu iemesliem ir tieši vienības galvenā trenera ziedošanās sportam. Kļūt par RFS galveno treneri Viktoram piedāvāja, braucot autobusā, un viņš zina, ka vēlas izmēģināt izaicinājumu arī augstākā līmenī, bet vispirms vēl atlicis ko pierādīt arī šeit pat Latvijā.

Starp 3x3 un 5x5

Daudzi jaunie Latvijas sportisti, kaut gan rudens un pavasara sezonā trenējas klasiskajā basketbolā, ar apbrīnu skatās uz mūsu 3x3 spēlētāju olimpiskajiem panākumiem un sapņo tos atkārtot. Viena no visvairāk titulētajām jaunatnes 3x3 basketbola komandām Latvijā spēlē ar nosaukumu Tallinas kvartāls un Ghetto Basket turnīra superfinālā spējusi triumfēt piecas reizes. Par saviem mērķiem stāsta vienības basketbolisti Sandijs Zujevs, Edijs Začs, Jānis Kalniņš (visiem – 17 gadu). Sastāvā spēlē arī Markuss Akmeņlauks.

Iedvesmot Latviju

Kaut arī sasniegumu ziņā Parīzes olimpiskās spēles Latvijai bija vienas no neveiksmīgākajām vēsturē, tajās tāpat netrūka iedvesmojošu stāstu un līdzjutēji vairāk nekā divas nedēļas juta līdzi ikvienam mūsu atlētam. "Citi nedara neko, staigā dzerdami un vēl kritizē. Man viņi ir varoņi, un es neesmu vienīgā, kura tā domā," kāda klausītāja teica Latvijas Radio raidījumā Brīvais mikrofons. Tikmēr paši sportisti uzsver, ka olimpiskajām spēlēm ir jābūt mērķim, uz ko tiekties ne tikai viņu pašu slavas vārdā, bet arī lai, gūstot panākumus, visa pasaule varētu ieraudzīt Latviju.

Basketbola un volejbola draudzība Arēnā Rīga

14. un 15. septembrī Arēnā Rīga gaidāms kāds iepriekš nepieredzēta formāta turnīrs – Fracht Baltijas Superkauss, kurā par tituliem cīnīsies gan basketbola, gan volejbola komandas. Volejbolā divi Latvijas klubi tiksies ar Igaunijas vienībām, bet basketbolā spēkus samēros Latvijas un Lietuvas komandas. Par gaidāmajām sacensībām stāsta to idejas autors un Latvijas Volejbola federācijas valdes loceklis Kārlis Volodins.

Ceļā uz Grand Slam

Vēl nebijušus panākumus ratiņtenisā Latvijai gūst Ailina Mosko (15), kura laikā, kad sekosim līdzi Parīzes paraolimpiskajām spēlēm, piedzīvos debiju ASV atklātā čempionāta junioru sacensībās. Jaunā sportiste ir pārliecināta, ka atrast savu sporta veidu nepieciešams ikvienam, jo brīdī, kamēr cilvēks sporto, viņš nedomā par apkārt esošajām problēmām.

Pašā spēcīgākajā sastāvā

Ik pavasari pirms pasaules čempionāta Latvijas hokeja izlase piedzīvo spēlētāju atkritumu, kādam nespējot pievienoties veselības problēmu dēļ, bet kādam atsakoties, jo baidās par traumas gūšanu pirms jauna līguma noslēgšanas. No 29. augusta līdz 1. septembrim Arēnā Rīga risināsies 2026. gada olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrs, kurā Latvijas valstsvienība, visticamāk, laukumā dosies potenciāli pašā spēcīgākajā sastāvā. Par gaidāmajām sacensībām stāsta Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs.

Mārtiņš pārsteidz ikvienu

Ar negaidīti sekmīgu rezultātu mājiniekiem noslēdzies Latvijā pirmais Pasaules rallija čempionāta (WRC) posms Tet Rally Latvia – vietējais pilots Mārtiņš Sesks uzvarēja divos ātrumposmos, un tikai tehniskas problēmas pēdējā dopā liedza viņam kāpt uz goda pjedestāla. Pēc aptuvenām aplēsēm sacensības kopā apmeklēja vairāk nekā sākotnēji prognozētie 50 000 līdzjutēju, radot lielisku atmosfēru. Šobrīd ir skaidrs, ka nākamgad WRC posma mūsu valstī nebūs, bet esam veikuši spilgtu pieteikumu, lai, iespējams, jau aiznākamgad šos iespaidīgos svētkus sagaidītu atkal.

Skaists spēļu cikls olimpiādē ar sāpīgām beigām

Pagājušajā nedēļā praktiski jebkurā sarunā Latvijā tika aizskarta tēma par 3x3 basketbola izlases panākumiem Parīzes olimpiskajās spēlēs. Nauris Miezis, Kārlis Lasmanis, Francis Lācis un Zigmārs Raimo uzvarēja visās septiņās pamatturnīra spēlēs un iekļuva pusfinālā, tomēr sacensību beigas bija sāpīgas un nācās samierināties ar ceturto vietu. Šodien izlase atgriežas mājās. Par Parīzes olimpiskajām spēlēm un 3x3 basketbolu Sporta Avīzes speciālkorespondenta Parīzē Inta Megņa saruna ar Latvijas 3x3 izlases galveno treneri Raimondu Feldmani

Nāra uz tramplīna

Latvijas sabiedrībā vismazāk zināmā atlēte Parīzes olimpiskajās spēlēs ir Džeja Delanija Patrika, kura mūsu valsts vārdu pirmoreiz ienesa olimpiskajā daiļlēkšanas baseinā, startējot no desmit metru torņa. Olimpisko sapni viņa pavisam reāli sāka sapņot vien pirms gada un nav droša, vai pēc Parīzes karjeru turpinās, tomēr sava vectēva dzimteni pārstāv ar lepnumu un apņēmusies turpmāk to apmeklēt biežāk. Iespējams, viņa varētu iedvesmot citus bērnus un jauniešus nodarboties ar šo daiļo sporta veidu, jo šobrīd Latvijā situācija neizskatās visai daudzsološa.

Šis nav sapņa galapunkts

Parīzes olimpiskajās spēlēs ceturtdien sākas BMX riteņbraukšanas sacensības, kurās savulaik Latvija ir izcīnījusi divas zelta medaļas. Par ceļu līdz olimpiskajām spēlēm, Parīzi, kur tiks piedzīvota debija elites klasē, un nākotnes mērķiem Sporta Avīzes speciālkorespondenta Parīzē Inta Megņa saruna ar talantīgo BMX riteņbraucēju, šī gada pasaules un Eiropas U23 čempioni Veroniku Moniku Stūrišku

Rūta Kate Lasmane: Sekojot līdzi man un brālim, vecāki iegūs daudz sirmus matus

Parīzes spēlēs Latvijas delegācijas sastāvā būs arī brālis un māsa – olimpiskais čempions 3x3 basketbolā Kārlis Pauls Lasmanis un savu olimpisko debiju piedzīvojošā trīssoļlēcēja Rūta Kate Lasmane. Kā pavisam īsu brīdi pēc ierašanās Parīzē sarunā ar Sporta Avīzi pauda jaunā sportiste, viņa apzinās, ka pirmajās olimpiskajās spēlēs ļoti nozīmīgu lomu spēlēs uztraukums, tomēr arī zina, ka spēj veikt vienu sekmīgu lēcienu, kas garantētu vietu finālā.

Spēku, sparu un mazliet veiksmes

Uz Parīzi ceturtdien devās arī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš apmeklēs olimpisko spēļu atklāšanas ceremoniju un nedēļas nogalē gaidāmās sporta sacensības, atbalstot šāvējus Agati Rašmani un Lauri Strautmani, kā arī tenisisti Aļonu Ostapenko.

Nedrīkstēju komandu pievilt

Parīzē sākušās XXXIII vasaras olimpiskās spēles, kurās Latviju pārstāvēs 29 sportistus liela delegācija. Par nozīmīgo sporta pasākumu, 3x3 basketbola turnīru un pērn izteikto apņemšanos olimpiskajās spēlēs nepiedalīties, ja tajās būs agresorvalstu sportisti, ar olimpisko čempionu 3x3 basketbolā Nauri Miezi sarunājas Sporta Avīzes speciālkorespondents Parīzē Ints Megnis.

Ātrāko ceļu iekarošana

Tieši 15 gadu pēc Raimonda Strokša pirmajām noorganizētajām rallija sacensībām Latvija ir sagaidījusi ko tādu, kas vēl nesen šķita neiedomājami – no 18. līdz 21. jūlijam valsti pārņems pasaules rallija čempionāta (WRC) posms Tet Rally Latvia. Tās būs, iespējams, pašas ātrākās sacensības kalendārā un no sportistiem prasīs īpašu meistarības pārbaudi, turklāt vietējiem līdzjutējiem īpašu odziņu piedos vietējā sportista Mārtiņa Seska braukšana ar prestižākās Rally 1 klases automobili. Tomēr rallijs ir paaugstinātas bīstamības sporta veids un pēdējos gados strauji augušas tā drošības prasības, tāpēc, ja ilgāku laiku vai pat nekad šādas sacensības neesat apmeklējuši, svarīgi ir iepazīties ar noteikumiem. "Tas, ko šīs mašīnas ātrumposmos spēj paveikt, ir mazliet ārpus šīs pasaules," saka Strokšs.

Kaimiņu superzvaigzne

Šajā tūkstošgadē mūsu ziemeļu kaimiņvalsts Igaunija rallijā ir atradusies Latvijai priekšā. Viņiem ātrāk nekā mums bija pirmais WRC braucējs Marko Mertins un ātrāk arī pasaules čempionāta posms, kas gan nebija pirmā sacensību viesošanās Baltijā, jo 2014. gadā daļa Polijas WRC etapa tika aizvadīta Lietuvā. 2019. gadā igauņu pilots Ots Tenaks kļuva par pasaules čempionu, šī sporta veida popularitāti savā valstī paceļot vēl pavisam jaunā līmenī, un arī šosezon viņš ir viens no sacensību vadošajiem braucējiem.

Viena šāviena tiesa

Kaut gan pavisam nesen nosvinējusi vien savu 15. dzimšanas dienu, jaunā šāvēja Kristiāna Agule palika viena precīza šāviena attālumā no kvalificēšanās Parīzes olimpiskajām spēlēm. To saprotot, pret sienu lidoja čība, tomēr, emocijām norimstoties, dobelniece apzinās, ka vienmēr būs nākamā iespēja, turklāt ir pārliecināta, ka viņai piemīt talants un pašas neatlaidība palīdzēs gūt lielus panākumus

Čakstes nodrošināta debija

Tieši pirms 100 gadiem Latvijas sportisti Francijā piedzīvoja debiju olimpiskajās spēlēs zem sarkanbaltsarkanā karoga. Kaut gan ilgstoši likās, ka no vēlmes sūtīt neatkarīgās valsts delegāciju uz Parīzi nekas nesanāks, Valsts prezidenta Jāņa Čakstes piešķirtais finansējums ļāva uz VIII Olimpādes spēlēm, kas 1924. gadā no 5. līdz 27. jūlijam risinājās Parīzē, braukt 41 sportista lielai Latvijas delegācijai.

Ar pozitīvu skatu

Vēl ilgi pirms pandēmijas un kara 2017. gada septembrī Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) kongresā Limā tika nolemts, ka 2024. gada vasaras olimpiskās spēles notiks Parīzē, bet četrus gadus vēlāk – Losandželosā. Kopš tā laika pasaule ir pārdzīvojusi kaudzēm satricinājumu, bet olimpiskā kustība daudzu cilvēku acīs zaudējusi cieņu. Latvijas delegācija Parīzes spēles sagaida ar lielu skaitu gados jaunu sportistu sastāvā, bet vēl vairāk mūsējo pašlaik sasniedz ļoti augstus rezultātus jaunatnes līmenī un, iespējams, olimpiskajā komandā spēcīgi ienāks Losandželosā.

Šautru metēju pirmais solis

No 11. līdz 13. jūlijam viesnīcā Bellevue Park Hotel Riga risināsies Eiropas kauss jauniešiem šautriņu mešanā jeb dartā. Tā būs pirmā reize, kad Baltijā notiks kāds no Pasaules Darts federācijas kausiem, un mājinieki lielas cerības liek uz talantīgo Ralfu Laumani, kurš šobrīd atrodas pasaules junioru ranga līderpozīcijā. Par gaidāmajām sacensībām stāsta Latvijas Darts organizācijas vadītājs Žanis Buklovskis.

Karstākais notikums karstākajā laikā

FIA Pasaules rallija čempionāta (WRC) posms būs šī gada karstākais sporta notikums Latvijā, kas turklāt risināsies karstākajā tūrisma laikā, uzskata pašvaldības, kurās sacensības tiks aizvadītas. Kaut gan precīzas aplēses šobrīd veikt grūti, katra no pašvaldībām gaida vairākus tūkstošus un pat desmitus tūkstošus viesu, kuri sildīs vietējo ekonomiku, tāpēc, lai maksimāli izvairītos no sastrēgumiem un pārlieku lielas burzmas, sacensību apmeklēšanai ieteicams gatavoties laikus un maršrutu plānot ļoti rūpīgi. Pašvaldības strādā, lai svētkus noorganizētu atmiņā paliekoši un pie viņiem atbraukušie sporta draugi vēlētos atgriezties arī citreiz.