Portāls Diena.lv jau vakar vēstīja, ka neskatoties uz reanimatologu centieniem, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS) mēneša laikā miruši divi bērni, kuri nebija saņēmuši nepieciešamās vakcīnas.
LTV žurnālisti centās sazvanīt ģimenes ārsti, bet tas neizdevās. Ģimenes ārste nosūtījusi bērnu uz tuberkolozes poti, bet par K vitamīnu norādījusi, ka, ja nav dots pēc dzemdībām, tad vairs nav vajadzības. Bērna tēvs uzskata, ka par vitamīnu nepieciešamību būtu jāskaidro jau pirmsdzemdību kursos.
Bērniņš dzima radību mājā Harmonija, kuras mājaslapā, kā apgalvo LTV, līdz pat trešdienai, kad medijos parādījās ziņas par mirušajiem bērniem, bija informācija, ka pēc dzemdībām nepieciešams izvairīties no K vitamīna potes.
Tēvs skaidro - jaunie vecāki nebija informēti, ka K vitamīna trūkums var būt iemesls asinsizplūdumam. Par to ģimene uzzinājusi tikai Bērnu slimnīcas reanimācijā. Piedzimstot mazulis K vitamīnu ne ar poti, ne pilienu veidā nesaņēma.
"Par K vitamīnu nebija runas. Reanimatologs bērnu slimnīcā teica, ka tā pote būtu glābusi. Nevajag koncentrēties uz to, ka netika dots uzreiz, pēc dzemdībām. Arī vēlāk var. To es gribu izcelt," saka bērnu zaudējušais vecāks.
Rīgas dzemdību namā uzsvērts, ka parasti K vitamīnu mazulis saņem ar pilieniņiem pirmās apskates laikā.
BKUS ārsti trešdien vēršot uzmanību uz traģiskajiem notikumiem uzsvēra, ka vakcīnas un K vitamīna ievade ir ārkārtīgi būtiski profilakses pasākumi, kuru galvenais mērķis ir bērnu mirstības samazināšana. Šie pasākumi tiek veikti pēc noteikta kalendāra, kura precīza ievērošana ir ļoti nozīmīga, lai pasargātu bērnus kritiskos attīstības posmos, kad risks ir pats augstākais.
Speciālisti aicina apzināties, ka slimību profilakse ir bērnu tiesības, par kuru ievērošanu ir līdzatbildīgi gan vecāki, gan medicīnas profesionāļi.
Mediķi atgādina, ka ir slimības, kuras nav iespējams izārstēt, bet ir arī tādas, kuras 21.gadsimtā ir iespēja ne tikai izārstēt, bet arī novērst risku ar tām saslimt.
solon
ee
melnais humors