Laika ziņas
Šodien
Apmācies

No nākamā gada paaugstinās neapliekamo minimumu

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Diferenc. NM=aplokšņu algas
D
DNM ietekme: 1) Pēc ekonomiskās būtības DNM ir atbalsts uzņēmējiem, kuri maksā zemu atalgojumu; 2) DNM veicina zemas pievienotās vērtības (lētā darbaspēka) ekonomikas saglabāšanos; 3) DNM dod priekšrocības “aplokšņu algu” sektoram; 4) DNM mazina to uzņēmumu konkurētspēju tirgū, kuri legāli maksā normālas algas; 5) Pretēji plaši tiražētajiem mītiem, DNM nemazina nevienlīdzību, bet pat nedaudz palielina to starp personām ar un bez apgādājamajiem. Šī pozīcija vislielāko labumu uz mājsaimniecības locekli dod personām ar pilnu darbspēju bez apgādājamajiem pēc pazīmes – neliels legālais atalgojums. Savukārt mājsaimniecībām ar bērniem DNM uz mājsaimniecības locekli dod ievērojami mazāk vai vispār nemaz. Līdz ar to nevienlīdzība starp augsta un zema nabadzības riska mājsaimniecībām pieaug.
solon
s
Pareizi jau vien ir! Visus citur ir neapliekamais minimums bet pie mums Latvijā ir nepaliekamais minimums (tas ir tāds minimums, kurš vienalga tev kabatā nepaliek)! : ))) Bet Igaunijā, piemēram, ja kas, neapliekamais minimums ir 500eiro!
prieks
p
Ko, ko palielin'ás "nepaliekamo minimumu"?? Ja jau tas ir minimums, ká tas var palikt?! Es laikam palieku vecs un glups - tik biezhi jau vairs nesaprotu ko raksta Latvijas zhurnálisti.
es
e
Žurnālisti, izlabojiet tekstā kļūdas!
Nepaaugstinās nepaliekamo minimumu
N
Paaugstinās nepaliekamā minimuma augšējo robežu tiem, kas saņem aplokšņu algas

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas