Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +7 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 25. novembris
Kadrija, Kate, Katrīna, Trīne, Katrīne

Okupācijas muzeju Strēlnieku laukumā šovasar neatvērs

Latvijas Okupācijas muzeja ekspozīcija Latviešu strēlnieku laukumā šovasar netiks atvērta apmeklētājiem, jo tehniskais stāvoklis to vairs neļauj. Muzeja vadība ir aprēķinājusi, ka ēkas labierīcību, inženiertehnisko komunikāciju un apmeklētāju apkalpošanas telpu atjaunošana pirmsrekonstrukcijas periodā prasītu lielus un nelietderīgus ieguldījumus, portālu _Diena.

lv_ informēja Okupācijas muzeja Sabiedrisko attiecību daļa.Pašlaik neesot iespējams pateikt, kad muzeja apmeklētāji atkal varētu ekspozīciju skatīt šajā ēkā. Rekonstrukcijas projekta izskatīšanas procesi Rīgas pilsētas institūcijās turpinās ar arvien jauniem termiņu pagarinājumiem un Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments pagarinājis būvatļaujas neizsniegšanas pārsūdzības izskatīšanu atkal līdz 29. aprīlim, norādījuši Okupācijas muzeja pārstāvji.

Projekta vilcināšana kaitē ne vien ēkai, bet arī Rīgas pilsētas reputācijai un Latvijas Okupācijas muzejam.

"Neatraduši muzeju ierastajā vietā, un, nesaņemot atbildi, kad muzejs atkal tiks atvērts Latviešu strēlnieku laukumā, daudzi tūristi ir vīlušies. Ārvalstu viesi, kas būtu varējuši uzzināt Latvijas okupācijas vēstures stāstu, tagad to neuzzina. Latvijas Okupācijas muzejs bija viens no apmeklētākajiem tūrisma objektiem Rīgā. Gadā tas uzņēma vairāk nekā 100 000 apmeklētāju. Rīgas mērs Nils Ušakovs ir apgalvojis, ka vēlas redzēt Latvijas Okupācijas muzeja rekonstruēto ēku, lai varētu sakārtot Latviešu strēlnieku laukumu. Tai pašā laikā Rīgas pilsētas birokrātija šķietami gādā, lai tas nenotiktu," secinājis muzeja kolektīvs.

Pašlaik Latvijas Okupācijas muzejs izvietots kādreizējās ASV vēstniecības ēkā Raiņa bulvārī 7.

Okupācijas muzejs arī atgādina, ka Strēlnieku laukumā esošā 1970. gadā celtā ēka, ko projektēja arhitekti Gunārs Lūsis Grīnbergs un Dzintars Driba, rekonstrukciju gaida jau kopš 2007. gada, kad par to pirmo reizi lēma Latvijas valdība. Lēmumā noteica, ka rekonstrukciju un piebūvi veiks pēc Gunārs Birkerta piedāvātās idejas.

2008. gadā Rīgas būvvalde apstiprināja rekonstrukcijas skiču projektu. 2010. gadā kopā ar Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriālu ēka tika iekļauta Latviešu strēlnieku laukuma detaļplānojumā. Pēc finansiālās krīzes 2011. gadā valdība pieņēma atkārtotu rīkojumu par muzeja ēkas rekonstrukciju un vairākkārtīgi to pagarināja, jo radās sarežģījumi iepirkuma procedūrās.

Rēķinoties ar ēkas rekonstrukcijas drīzu uzsākšanu, Latvijas Okupācijas muzejs ēku atstāja 2012. gadā un uz celtniecības laiku iekārtojās pagaidu telpās Raiņa bulvārī 7. Ēkas rekonstrukcijas projektu iesniedza Rīgas pilsētas būvvaldē 2015. gada maijā. Pagāja astoņi mēneši, lai Būvvalde pieņemtu lēmumu projektam neizsniegt būvatļauju. Projekta virzītājs - Valsts nekustamie īpašumi - pārsūdzēja atteikumu izsniegt būvatļauju Rīgas domes pilsētas attīstības departamentā, kas tagad pagarinājis procesu par mēnesi, jo "nepieciešams turpināt pārbaudi par administratīvās lietas faktiskajiem un tiesiskajiem apstākļiem, tostarp veikt faktisko apstākļu salīdzināšanu un analizēšanu", teikts atbildē Valsts Nekustamajiem Īpašumiem par administratīvā akta izdošanas termiņa pagarināšanu.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas