Ar Ministru kabineta rīkojumu izveidotā darba grupa ceturtdien uzklausīja Privatizācijas aģentūras (PA) ziņojumu par uzņēmumu valsts kapitāla daļu atsavināšanas procesa vēsturi.
"Attiecīgi arī mums ar lielu rūpību, atbildību un bez liekas steigas, ņemot vērā arī Ekonomikas ministrijas virzītās reformas valsts uzņēmumu pārvaldībā, jāizvērtē LMT un Lattelecom valsts kapitāla daļu pārvaldības modeļi un potenciālie atsavināšanas varianti. Tas jādara, vadoties gan no sasniedzamajiem mērķiem un rezultātiem, gan ietekmes uz telekomunikāciju nozares turpmāko attīstību, ekonomiku kopumā un patērētāju interesēm. Valsts mērķiem jābūt plašākiem kā tikai ieņēmumi valsts budžetā. Mums šī situācija būtu jāizmanto arī kā iespēja attīstīt Latvijas kapitāla tirgu, veicināt konkurenci nozarē, radīt labvēlīgāku vidi privātā kapitāla darbībai," uzsver darba grupas vadītājs, ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.
Darba grupa ceturtdien sāka diskusijas par LMT vai Lattelecom valsts kapitāla daļu pārvaldību un potenciālās atsavināšanas galvenajiem mērķiem, vienojoties, ka PA līdz šā gada vasarai veiks padziļinātu izpēti par iespējamajiem turpmākajiem daļu pārvaldīšanas modeļiem, to plusiem un mīnusiem, ieguvumiem un īstenošanas riskiem, kā arī sniegs priekšlikumus par nepieciešamību procesam piesaistīt starptautiskus konsultantus un ekspertus.
Darba grupas vadītājs ir ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, bet tās sastāvā ir arī satiksmes ministrs Aivis Ronis un finanšu ministrs Andris Vilks.
SIA Lattelecom Latvijas Republikai Privatizācijas aģentūras personā pieder 51% daļu, bet AS Tilts Communications (TeliaSonera) - 49%. Savukārt LMT 24,5% daļu turētājs ir Sonera Holding B.V., 24,5% - TeliaSonera Aktiebolag, 23% - SIA Lattelecom, 23% - VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs, 5% - Privatizācijas aģentūra.