Līdz ar to uz piecām vietām NEPLP palikuši 15 kandidāti. Trešdien komisija uzklausa visus kandidātus, kas izvirzīti otrajai kārtai.
Krilovs sacīja, ka viņa atteikšanās pretendēt uz darbu padomē nav saistīta ar atlases procesu, lai gan "par to man ir savas domas". Šādu lēmumu viņš ir pieņēmis aizņemtības dēļ. "Šāds lēmums pieņemts aizņemtības dēļ. Saskāros ar situāciju, ka man īsākā laikā ir jāpaveic vairākas lietas, ko iepriekš domāju paveikt ilgākā laika posmā," paskaidroja Krilovs.
Brauna minēja vairākus iemeslus, kāpēc atteikusies no turpmākas sacensības par vietu NEPLP, no kuriem viens ir veids, kā deputāti izvērtē kandidātus. "Tas, ko es novēlētu deputātiem, atlases procesu padarīt mērķtiecīgāku. Tagad sajūta nav laba. Procesam neredz ne gala, ne malas, ne mērķtiecības. Taču šis nebija vienīgais apsvērums," komentēja Brauna, minot arī privātus apsvērumus šādam lēmumam.
Sākotnēji uz NEPLP piecām vietām bija 41 kandidāts, bet Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti uz otro kārtu izvirzīja 17 kandidātu.
Tie bija Anita Brauna, Pēteris Krilovs, kā arī Ainārs Dimants, Aija Dulevska, Māra Eglīte, Gints Grūbe, Andris Mellakauls, Aleksandrs Mirlins, Dainis Mjartāns, Ilmārs Muuls, Rita Našeniece, Ilze Strenga, Rolands Tjarve un Ivars Zviedris, kā arī trīs pašreizējie padomes locekļi, kuri izvirzīti un ieguvuši četras opozīcijas deputātu balsis, un tie ir pašreizējie padomes locekļi Dace Buceniece, Sergejs Kārītis, kā arī padomes jurists Andris Ķēniņš.