Ventspils mērs uzskata, ka "Dievs ir katram devis savas stiprās un ne
visai stiprās puses, tāpēc es domāju, ka labāk ir izmantot stiprās puses
un tur, kur tu neesi tik stiprs, lai dara citi, kam Dievs šajā
jautājumā ir devis vairāk iespēju". Ar to viņš domā darbu parlamentā.
"Tas man ir grūts lēmums, jo socioloģiskās aptaujas rāda, ka atbalsts manas kandidēšanas gadījumā varētu būt gana liels, neskatoties uz visām desmit gadu garajām antilemberga kampaņām. Tomēr nav pārliecības par to, ka ZZS varētu iegūt absolūtu balsu vairākumu Saeimā, kas nodrošinātu četru gadu stabilu valdības vadīšanu un līdz ar to stabilu ilgtermiņa valsts attīstības politikas realizēšanu. Šis jautājums ir zem ļoti lielas jautājuma zīmes. Ja nav tāda rezultāta, tad skaidrs, ka man [būtu] jāpaliek strādāt parlamentā. Es domāju, mans darbs parlamentā būtu no valstiskā viedokļa mazāk saprātīgs, nekā paliekot strādāt Ventspilī," savus apsvērumus klāstīja A.Lembergs.
ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis BNS komentēja, ka Lemberga personība ir spēcīgs arguments, lai iedzīvotāji izšķirtos par labu ZZS, arī sutuācijā, ja viņš nav deputāta kandidāts. "Tas, vai viņš ir vai nav sarakstā, es domāju, neko daudz nemaina. Viņš joprojām ir ZZS līderis, izvirzītais premjera amata kandidāts un, es domāju, būs ļoti būtisks arguments, lai vēlētāji balsotu par ZZS," viņš teica.
Jau iepriekš A.Lembergs intervijās bija izteicies, ka “diemžēl” pašvaldību deputāti ir vienīgie pēc ieņemamā amata, kam pēc vēlēšanām nav dota iespēja izvēlēties – ņemt Saeimas deputātu mandātu vai atteikties no tā. Likums nosaka: ja tevi ievēl tad automātiski kļūsti par deputātu. Šāds scenārijs mani ne visai apmierina, jo gan manas rakstura īpašības, gan pieredze, gan darba prasme un zināšanas ir nesalīdzināmi lietderīgākas izpildvarā nekā likumdošanas procesā, iepriekš pauda A.Lembergs.
Vakar aģentūra LETA norādīja, ka gadījumā, ja Ventspils mērs izlems kandidēt 10.Saeimas vēlēšanās un tiks ievēlēts Saeimā, parlamentam būs jālemj par viņa mandāta apstiprināšanu un pret viņu sākto kriminālprocesu nākotni. Saeimas Juridiskā biroja vadītājs Gunārs Kusiņš aģentūrai skaidroja, ka saskaņā ar Satversmi deputātam ir imunitāte pret kriminālvajāšanu, tādēļ, lai varētu turpināt kriminālprocesu, kas ir sākts pret Ventspils mēru, Saeimai būs jālemj par atļaujas došanu kriminālvajāšanas turpināšanai.
Atgādinām, ka A.Lembergu prokuratūra apsūdz kukuļņemšanā sevišķi lielos apmēros, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanā, dienesta viltojumā, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam sakarā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem. Šajā lietā apsūdzēts arī Ventspils mēra dēls Anrijs Lembergs un uzņēmējs Ansis Sormulis. Visi neatzīst viņiem uzrādītās apsūdzības.
Tā sauktajā stipendiātu lietā ir aizdomas par iespējamu varas pirkšanu Latvijā. Dienas līdz šim pētītais liecināja, ka laikā no 2001. - 2006.gadam politiskiem mērķiem no, iespējams, A.Lemberga pārraudzītās melnās kases aizplūduši vairāk nekā septiņi miljoni dolāru. No pie varas joprojām esošām partijām starp tā sauktajiem stipendiātiem, iespējams, atrodamas tādas partijas kā ZZS, TB/LNNK, kā arī LPP/LC.
(pievienoti ekspertu komentāri labajā pusē)