Satiksmes ministrs arī skaidroja, ka valdība neplāno rīkoties saistībā ar sabiedriskā transporta cenu pieaugumu Rīgā, jo pretējā gadījumā valdībai būtu jāatbalsta arī citas pilsētas.
"Ar ko Daugavpils vai Liepāja ir sliktāka par Rīgu? Tad jau arī pārējās pilsētas būtu jādotē, bet nekādā gadījumā mums šogad budžetā nav plānotas papildu naudas Rīgas domes kompensācijām. Izņemot tās, kas jau ir paredzētas," skaidroja ministrs.
Savukārt Rīgas mērs Nils Ušakovs (Saskaņa) Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma uzsvēra, ka būtiskākā atšķirība sabiedriskā transporta izmantošanā Liepājā, Daugavpilī un Rīgā ir tā, ka galvaspilsētā to izmanto ļoti daudz ārpus Rīgas deklarētu cilvēku.
""Rīgas sabiedrisko transportu izmanto apmēram 25% no pasažieriem, kas nav rīdzinieki, jo Rīgā strādā apmēram 25 tūkstoši cilvēku, kas nav deklarēti Rīgā, kas vai nu dzīvo Pierīgas pašvaldībās, vai attiecīgi brauc no citām pašvaldībām un šeit uzturas īslaicīgi. Tā nav situācija, kas būtu raksturīga Daugavpilij vai Liepājai," klāstīja Ušakovs.
Viņš uzsvēra, ka par šiem pasažieriem nebūtu jāmaksā rīdziniekiem ar saviem nodokļiem, bet gan valstij. Tiesa, viņš nezinot, vai Daugavpils un Liepājas pašvaldības, kas ir reģionālie centri, zina, cik daudz cilvēku no citām pašvaldībām šajās pilsētās izmanto sabiedrisko transportu.
Jau vēstīts, ka Rīgas dome piektdien nolēma no 1.februāra palielināt biļešu cenas Rīgas sabiedriskajā transportā no 60 centiem līdz 1,15 eiro par braucienu. Rīgas dome to skaidroja ar politisku argumentāciju - šāds lēmums esot pieņemts, jo Rīgas domei nav izdevies vienoties ar valdību par galvaspilsētas sabiedriskā transporta finansēšanu.
Maksa par braucienu ar vilcienu Rīgas robežās ir 70 centi.
Papildināts ar Ušakova teikto