Finanšu ministrijā (FM) aģentūrai LETA stāstīja, ka līdz šim tiesu izpildītāji vērsās Valsts ieņēmumu dienestā (VID) ar lūgumu vērst piedziņu uz konkrētai personai izmaksātu dīkstāves pabalstu, tomēr VID rīcībā nav pilnas informācijas par personas ienākumiem, tāpēc iestāde piedziņu nevar veikt.
FM atzina, ka Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome ar Tieslietu ministrijas starpniecību ir vienojusies, ka zvērināti tiesu izpildītāji nesūtīs ieņēmumu dienestam rīkojumus par ieturējumu veikšanu no dīkstāves pabalstiem un tiks atsaukti jau nosūtītie rīkojumi.
"Ņemot vērā minēto, Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome steidzami aicina visus zvērinātus tiesu izpildītājus nesūtīt Civilprocesa likuma 597.panta kārtībā rīkojumus par ieturējumu izdarīšanu no dīkstāves pabalsta izpildīšanai VID, un atsaukt jau dotos rīkojumus, ja tādi ir," skaidroja FM.
Vienlaikus Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomē norādīja, ka uz dīkstāves pabalstu joprojām būs atļauts vērst piedziņu, bet šī piedziņa īstenojama, piemērojot Civilprocesa likuma 599.1 pantu, kas paredz piedziņas vēršanu uz naudas līdzekļiem kredītiestādēs vai pie citiem maksājumu pakalpojumu sniedzējiem.
Jau ziņots, ka saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu Latvijā līdz 12.maijam ir izsludināta ārkārtējā situācija. Pēc finanšu ministra Jāņa Reira iepriekš paustā, valsts atbalsts Covid-19 krīzes mazināšanai sasniedzis četrus miljardus eiro.
Krējums Saldais
Raitis Raudiņš
rekur