Sutīgi karstajā Rēzeknes centrālās bibliotēkas lasītavā bija atnākuši gan tikai nedaudz vairāk kā desmit rēzeknieši, pārsvarā, pašvaldību, izglītības un kultūras darbinieki, tai skaitā arī Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Juris Guntis Vjakse. Rēzeknes Kultūras pārvaldes vadītāja Ināra Jaudzema atzina, ka atsaucība būtu bijusi lielāka, ja vēsts par šāda foruma rīkošanu būtu pienākusi agrāk, jo daudziem rēzekniešiem sestdiena jau bijusi ieplānota lauku darbiem.
Sanākušie bija vienisprātis, ka šajā nopietnajā situācijā valdībai būtu jādod reģioniem lielāka patstāvība lēmumu pieņemšanā, līdz pat iespējai veidot federālo likumdošanu, jo krīze Ventspilī, Rīgā un Rēzeknē, kur bezdarbs sasniedzis visaugstāko atzīmi valstī, izpaužas atšķirīgi. “Nevajadzētu baidīties no protekcionisma, atbalstot vietējos ražotājus. Ja valsts neatbalstīs vietējo uzņēmēju, kas veido jaunas darba vietas, mēs nespēsim iziet no krīzes,” uzsvēra Rēzeknes domes Attīstības pārvaldes Rēzeknes Biznesa centrs Projektu nodaļas vadītāja Sanita Puncule.
Savukārt mūziķe Ilona Rupaine akcentēja to, ka iedzīvotājiem pašiem jādomā, kā palīdzēt sev un saviem līdzcilvēkiem, kaut vai veidojot pašpalīdzības fondus darba vietās.
Latvijas foruma moderatore Rēzeknē, Latvijas darba devēju konfederācijas prezidente Elīna Egle atzina, ka atsaucība nebija liela, tomēr iepriecināja tas, ka rēzeknieši vairāk runāja par konkrētām idejām, nevis tikai sūdzējās par grūto dzīvi. “Varbūt var likties, ka mēs te vairāk prasām no valdības, nevis paši no sevis, tomēr, ja būtu izveidota sistēma, kurā politiķi un ierēdņi atskaitās par saviem lēmumiem un padarītajiem darbiem, daudzas lietas valstī notiktu labāk.”