LIAA divās konkursa kārtās atbalstījusi 11 RTU zinātnieku izstrādātas potenciāli komercializējamas tehnoloģiju idejas, kam veikta tehniski ekonomiskā priekšizpēte un izstrādāta komercializācijas stratēģija. Tālākai attīstībai un tehnoloģiju pārneses pasākumu īstenošanai atbalstītas piecas no tām.
RTU zinātnieki turpina attīstīt Funkcionālo materiālu tehnoloģiju zinātniskās laboratorijas vadošā pētnieka Andra Šutkas vadībā radītu nulles enerģijas tehnoloģiju farmācijas uzņēmumu notekūdeņu attīrīšanai no īpaši noturīga organiska piesārņojuma. Savukārt RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta zinātnieki izstrādā dabisku termoiepakojuma materiālu no Latvijā plaši pieejama skuju koku zaleņa un tehnoloģiju omega-3 eļļas ieguvei no biodegradējamiem citu nozaru ražošanas atkritumiem, izmantojot mikroorganismus. Šo projektu zinātniskie vadītāji ir attiecīgi RTU Vides aizsardzības un siltuma institūta direktore Dagnija Blumberga un profesors Ivars Veidenbergs.
Tāpat tiek turpināts darbs pie daudzu robotu sistēmas industriālu telpu uzkopšanai - šī Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes dekāna Agra Ņikitenko vadītā projekta tehnoloģiskais izaicinājums ir pārvērst cilvēka darbināmu industriālo uzkopšanas mašīnu par sadarboties spējīgu robotu, veidojot pamatu robotu komandām vienota mērķa sasniegšanai. Materiālu un konstrukciju institūta vadošais pētnieks Kaspars Kalniņš un viņa komanda izstrādā tehnoloģiju augstas stiprības polimēra un stikla šķiedras hibrīda pavedienu 3D printeriem. Šīs idejas pamatā ir zināšanu un iestrādņu pārnese no iepriekš īstenota projekta, kas pierādīja, ka termoplastiska stikla šķiedras hibrīdauduma konstrukcijas var aizstāt šobrīd tradicionālus tērauda risinājumus automobiļu ražošanas nozarē.
Programmā "Atbalsts pētniecības rezultātu komercializācijai" atbalstītie projekti var pretendēt uz līdz 300 000 eiro lielu finansējumu tehniski ekonomiskās priekšizpētes un komercializācijas stratēģijas izstrādei, rūpniecisko pētījumu veikšanai, eksperimentālām izstrādnēm, dalībai starptautiskās izstādēs, konferencēs, individuālām vizītēm, īpašumtiesību nostiprināšanai, komercializācijas piedāvājuma sagatavošanai, ekspertu piesaistei intelektuālā īpašuma nodošanas līgumu sagatavošanai.