Šāds starpvalstu forums tiek rīkots reizi divos gados septembra nogalē, par godu 22.septembrī atzīmētajai Baltu vienības dienai. Par pasākuma norises vietu šogad tika izvēlēta Aglona un Rēzekne, pasvītrojot Latgales novada un Lietuvas valodas un kultūrvēstures īpašo tuvību.
Forumā piedalījās Latvijas Republikas vēstnieks Lietuvā Hārdijs Baumanis, Lietuvas Republikas vēstnieks Latvijā Antans Vinkus, Latvijas un Lietuvas vēsturnieki, valodnieki, literatūrzinātnieki. Kopīgu apsveikumu tā dalībniekiem bija atsūtījuši Latvijas valsts prezidents Valdis Zatlers un Lietuvas valsts prezidents Valds Adamkus. Plenārsēžu darbs tika organizēts trīs sekcijās: Latvijas un Lietuvas vēstures interpretācijas, Latvijas un Lietuvas kultūras lauks un Klusums žurnālistikā starp Latviju un Lietuvu.
Kā uzsvēra Latvijas – Lietuvas foruma priekšsēdētājs Alvīds Butkus, starplaikā starp kongresiem, ir izdevies panākt vairākus uzlabojumus starpvalstu attiecību uzlabošanā un kultūras sakaru attīstībā, piemēram, uzsākts projekts par otrās baltu valodas mācīšanu pierobežas skolās, internetā bez maksas pieejama abu valodu vārdnīca, atvieglotas robežšķērsošanas problēmas. Patlaban būtu svarīgi latviešiem un lietuviešiem censties apgūt valodas, lai nevajadzētu savstarpējā saskarē lietot krievu vai angļu valodu, masu medijiem vairāk atspoguļot abu valstu dzīvi. Tomēr, kā atzina Vaiva Žukiene, Lietuvas kabeļtelevīziju asociācijas prezidente, Lietuvas kabeļtelevīzijā tiekot translētas gandrīz visu Eiropas valstu televīzijas programmas, izņemot Latvijas, jo nav izdevies saņemt atļauju no Latvijas sabiedriskās raidorganizācijas vadības. Diemžēl, arī šā foruma darbā nepiedalījās neviens no aicinātajiem Latvijas Nacionālās radio un televīzijas padomes vadītājiem, to neatspoguļoja Latvijas sabiedriskā televīzija.
Foruma laikā notika vēsturnieka Zenona Butkus grāmatas Baltu valstu vienotības ideja un prakse 1918.-1940 gados, kā arī Daces Markus un Daigas Jomas latviešu un lietuviešu dzejas krājuma atvēršana, savukārt, sestdien kongresa dalībnieki viesojās Aglonas bazilikā un Karaļa kalnā, vietu, kas tieši saistīta ar lietuviešu vēsturiskas personas, ķēniņa Mindauga piemiņu.