Kā informē projektu vadītāja Kristīne Atraste, selekcionārs cilvēkus aicina atsūtīt aploksni ar savu adresi, uz kuru sūtīt sēklas, un apmaksāt arī marku. Katrā sūtījumā selekcionārs sola aizgādāt 50 - 150 sēkliņu.
J.Vasarietis ir ķīmiķis, sīpolpuķu audzēšanas speciālists un liliju selekcionārs. Viņš bija viens no pirmajiem Likteņdārza ābelīšu stādītājiem, kas 2008.gadā Likteņdārzā iestādīja ābelīti par piemiņu savam tēvam Lāčplēša ordeņa kavalierim Fridriham Zommeram-Vasarietim.
Selekcionārs mēnešzemenītes (Fragaria vesca var. semperflorens) audzē jau vairākus gadu desmitus un ir izmēģinājis vairākas šķirnes. Mēnešzemenītes ogas nogatavojas reizē ar agrākajām lielogu zemeņu šķirnēm, bet atšķirībā no pēdējām nestīgo un ražo nepārtraukti līdz rudens salnām. To kopējā raža neatpaliek no lielogu zemeņu ražas.
Kā vēsta Likteņdārza pārstāvji, veidi, kā cilvēki piedalās Likteņdārza izveidē, ir dažādi. Cilvēki pērk ziedojuma zīmes, zvana pa ziedojuma tālruni, sniedz intelektuālo ieguldījumu, kā arī piedalās dārza sakopšanas talkās un ziedo savu darbu un tehniku, sēklas, stādus un pat degvielu.
Likteņdārza projekta īstenotājs ir Kokneses fonds, kas izveidots 2005.gadā. Likteņdārzs top par tautas saziedotajiem līdzekļiem.