Gadījumos, ja laboratoriskajos izmeklējumos konstatē zirgu infekciozo anēmiju, slimais dzīvnieks īpašniekam vai turētājam divu nedēļu laikā jāeitanizē vai jānosūta nokaušanai. Līdz slimā dzīvnieka likvidēšanai slimības skartās novietnes dzīvniekiem tiek noteikts pārvietošanas aizliegums. Slimības ārstēšana ir aizliegta.
Visas izmaksas zirgu infekciozās anēmijas noteikšanai sedz dzīvnieku īpašnieks vai turētājs atbilstoši pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūta BIOR noteiktajam cenrādim.
Zirgu infekciozā anēmija ir zirgu dzimtas dzīvnieku infekcijas slimība, kam raksturīgs mainīgs drudzis, anēmija, tūskas un asins izlijumi ādā un gļotādās, dzīvnieka progresējoša novājēšana. Slimības pazīmes var būt ļoti vāji izteiktas, un tikai laboratoriska izmeklēšana var noteikt dzīvnieka saslimšanu. Uzņēmīgi ir tikai viennadži - zirgu dzimtas dzīvnieki. Infekcijas pārnešana notiek ar asinīm, ko galvenokārt mehāniski veic asinssūcēji kukaiņi, un aprīkojumu, kas kontaminēts ar asinīm, izdalījumiem no dzīvnieka. Kumeļi var inficēties no slimas ķēves dzemdību laikā.
Līdz 2012.gada 31.decembrim zirgu īpašniekiem tiem dzīvniekiem, kas ir vecāki par 12 mēnešiem, būs jānodrošina laboratoriska izmeklēšana zirgu infekciozās anēmijas noteikšanai, paredz valdības pieņemtie noteikumi.
Līdz šīm zirgu īpašniekiem nebija obligāti jāievēro prasība par dzīvnieku pārbaudi uz šo slimību, savukārt jauno kārtību nosaka noteikumi Zirgu infekciozās anēmijas uzraudzības, kontroles un apkarošanas kārtība, kas stājās spējā ar šī gada 10.janvāri. Pēc Lauksaimniecības datu centra datiem, Latvijā reģistrēti 6429 zirgu īpašnieki.