Viņš pastāstīja, ka aizvadītajā nedēļā kopā ar deputātu Valteru Bergu (JKP) devies uz uzņēmumu, lai "pret parakstu" izmantotu iespēju iepazīties ar auditoru ziņojumu, taču viņiem šāda iespēja esot liegta. "Iepriekš uzņēmuma pagaidu valdes priekšsēdētājs Anrijs Matīss publiski solīja, ka, ja mēs atnāksim uz uzņēmumu un parakstīsimies par ziņojumā atklātās informācijas neizpaušanu, mums būs iespēja ar to iepazīties. Sagatavojušies rakt un pētīt devāmies uz Rīgas satiksmi, bet tur Matīss mums atteicās šo ziņojumu dot," skaidroja Ķirsis.
Matīss aģentūrai LETA apstiprināja, ka deputāti bija atnākuši, taču ar ziņojumu pilnā apmērā viņiem nav ļauts iepazīties, jo
tas satur informāciju, ko uzņēmums var izmantot tiesā, lai no bijušās valdes piedzītu uzņēmumam radītos zaudējumus.
"Ziņojums ir nosūtīts kapitāldaļu turētājam un, ja viņš ļaus ar to iepazīties, tas būs viņa lēmums, taču tas, protams, jāsaskaņo arī ar auditoriem. Es uzskatu, ka šajā ziņojumā ir tādas lietas, ko mēs varam izmantot tiesā. Ja šie argumenti nonāks atklātībā, tas var kaitēt uzņēmumam un mūsu iespējas uzvarēt tiesā var zust. Deputāti tika iepazīstināti ar to informāciju, ko ir atļauts zināt. Nekāds paraksts neatsver to, ka šādā veidā mēs varam zaudēt miljonus," sacīja Matīss.
Iepriekš Rīgas domes notikušajā Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē valdes priekšsēdētājs solīja, ka "pret parakstu" deputāti varēs ar šo ziņojumu iepazīties, bet ar norunu, ka, ja informācija tiks izpausta, uzņēmums pret viņiem vērsīsies tiesā.
Lai risinātu radušos situāciju, JKP frakcija uzsākusi parakstu vākšanu, lai sasauktu Satiksmes un transporta lietu komitejas ārkārtas sēdi un pieprasītu Matīsa paskaidrojumus.
Kā ziņots, neraugoties uz veiktajiem taupīšanas pasākumiem, nepieciešamā dotācija SIA Rīgas satiksmei šogad pieaugs vēl par 12 miljoniem eiro un varētu sasniegt 134 miljonus eiro.
Šādu secinājumu uzņēmuma vadība izdarījusi pēc auditorkompānijas Ernst&Young sagatavotā ziņojuma par situāciju galvaspilsētas uzņēmumā. Pēc Matīsa teiktā, ziņojums "ir ļoti kritisks" un tajā norādīta virkne pasākumu, kas jāveic, lai uzņēmums varētu turpināt funkcionēt.
Ieteikumi saistīti ar sadarbības partneru izvēli, pašizmaksu aprēķiniem un citiem procesiem. Vienlaikus auditori norādījuši, ka pēdējo piecu gadu periodā, bijušās uzņēmuma valdes vadībā, Rīgas satiksmei nodarīti desmitiem miljonu lieli zaudējumi.
Komentējot to, ka atbildība par nesaimnieciskajiem lēmumiem būtu jāpieprasa un uzņēmuma iepriekšējās valdes, Matīss norādīja, ka šis lēmums ir uzņēmuma kapitāldaļu turētāja - Rīgas mēra Nila Ušakova (Saskaņa) - pārziņā. "Skaidrs, ka par visiem lēmumiem uzņēmumā atbild tā valde, arī iepirkumu komisijas pārstāvji. Esam iesnieguši mēram auditoru ziņojumu un viņa kompetencē ir lemt vai no šīm personām kādā veidā tiks pieprasīta zaudējumu atlīdzināšana. Mēs esam izdarījuši visu iespējamo, lai valdes lomu un darbu uzlabotu," sacīja amatpersona.
Kā ziņots, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis kriminālprocesu saistībā ar trim RS veiktajiem iepirkumiem. Tiek izmeklēta amatpersonu kukuļošana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana.
Reaģējot uz KNAB operatīvajām darbībām, visi pieci RS valdes locekļi iesniedza Rīgas mēram Nilam Ušakovam atlūgumus. Tikmēr Ušakovs iecēlis pagaidu valdi četru cilvēku sastāvā. Pagaidu valdi vada Matīss, kā arī tajā iekļauti RS darbinieki Edmunds Zivtiņš, Jānis Geduševs un bijušais Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora pienākumu izpildītājs Armands Krūze.
Kaut kas
:)
viena tante teica...