Sprūds darba vizītē Lielbritānijā tikās ar Bruņoto spēku ministru Lūku Polardu.
Tikšanās laikā amatpersonas pārrunāja abu valstu sadarbību un aktuālos jautājumus, kas saistīti ar atbalsta sniegšanu Ukrainai dronu koalīcijas ietvaros.
"Dronu koalīcija uzņem aizvien lielākus apgriezienus. Kopā ar Lielbritāniju kā vadošās dronu koalīcijas dalībvalstis, mēs turpināsim mobilizēt starptautiskos partnerus, lai Ukrainai piegādātu aizvien vairāk dronu. Vienlaikus stiprināsim arī aizsardzības un dronu industrijas spējas un starpvalstu sadarbību, lai nodrošinātu dažādas kapacitātes dronu piegādi atbilstoši aktuālajām Ukrainas bruņoto spēku vajadzībām," uzsvēris Sprūds.
Tāpat amatpersonas pārrunāja abu valstu turpmāko sadarbību Apvienotajos reaģēšanas spēkos, lai nodrošinātu koordinētu un vienotu sabiedroto klātbūtni Baltijas un Ziemeļu jūras reģionā. Nākamais Apvienoto reaģēšanas spēku vingrinājums notiks šī gada novembrī Latvijā.
Ministrs informēja arī par vizītes laikā organizēto Lielbritānijas un Latvijas dronu industrijas nozares forumu, kur tikās ar abu valstu uzņēmējiem un iepazinās ar bezpilota lidaparātu inovācijām.
Starptautiskā dronu koalīcija kļūst par nozīmīgu platformu dronu industrijas starpvalstu partnerībām, veidojot sadarbību inovācijās, investīciju piesaistē, ražošanas jaudu kāpināšanā. Aktīvā Latvijas un Lielbritānijas dronu industrijas uzņēmēju interese parāda starpvalstu sadarbības potenciālu," norādījis Sprūds.
Latvija ir iniciējusi un kopā ar Lielbritāniju vada dronu koalīciju. Kopš koalīcijas dibināšanas šī gada februārī Latvija nodrošinājusi 3000 dažāda tipa un veiktspējas kaujas dronu piegādi Ukrainai. Latvija dronu koalīcijas vajadzībām šogad atvēlēs 20 miljonus eiro.
Līdz gada beigām Aizsardzības ministrija turpinās iegādāties Latvijā ražotus dronus Ukrainas vajadzībām. Iegāžu summas tiek sadalītas vairākos iepirkumos, lai uzņēmumiem nodrošinātu iespēju ne tikai pakāpeniski palielināt ražošanas apjomus, bet arī pielāgoties Ukrainas vajadzībām.
Dronu koalīcijā ietilpst 16 dalībvalstis - Latvija, Lielbritānija, Austrālija, Čehija, Dānija, Francija, Igaunija, Itālija, Jaunzēlande, Kanāda, Lietuva, Nīderlande, Polija, Ukraina, Vācija un Zviedrija, un tām var pievienoties vēl citas valstis.