"Mēs jau esam redzējuši dronus ar sērijas numuriem, kas pārsniedz 5000. Veicot aprēķinus, mēs secinām, ka ik mēnesi saražo aptuveni 600 vienību," norādīja Kuļčickis.
Pēc viņa teiktā, Kijevas Tiesu ekspertīžu pētniecības institūts konstatējis izmaiņas trieciendronu ražošanā. Krievi sākuši pievērst mazāk uzmanības dronu kvalitātei. Ja agrāk viņi izmantoja daudz ārzemēs ražotu detaļu, jo īpaši japāņu gultņus, tad tagad arvien vairāk tiek izmantoti vienkāršoti analogi.
"Tas var liecināt par importēto detaļu trūkumu sankciju vai piegādes ierobežojumu dēļ. Piemēram, dronu dzinējos arvien vairāk trūkst detaļu, salīdzinot ar pirmajiem izpētes paraugiem (..). Visi elementi ir vienkāršoti," sacīja Kuļčickis.
Viņš arī atgādināja, ka krievi ir mainījuši "Shahed" krāsu uz melnu, lai naktī pretgaisa aizsardzības spēkiem tos būtu grūtāk pamanīt. Turklāt jauno dronu korpuss ir kļuvis stiprāks. Trieciendroni spēj arī mainīt kursu un augstumu.
Tajā pašā laikā arī Ukraina pielāgo savus pretpasākumus - mobilās grupas, pretgaisa aizsardzības sistēmas, triecienus no helikopteriem un pārtvērējdronu izstrādi. Pēc ekspertu domām, stratēģiski svarīgs solis varētu būt Ukrainas trieciendronu izmantošana, lai uzbruktu "Shahed" ražotnēm Krievijā un Irānā.