Klausīties, debatēt un uzdot jautājumus konferencē aicināti dažādu nozaru interesenti, jaunu atziņu un zināšanu ieguvei tajās vienmēr aktīvi piedalās Ventspils Augstskolas (VeA) studenti.
Pirmā no Ventspils paralēlēm 2006.gadā ar devīzi Mantojums un mūsdienas bija veltīta literātiem Fricim Dziesmam un Jurim Kunnosam, kuru daiļrade sakņojas Ventspilī un arī Zviedrijā. Nākamā saucās Kurzemes kvadrāts un aplūkoja šī novada vietu un lomu senākajā un mūsdienu Eiropā.
Trešā paralēle, kuras nosaukums Pilsēta gadsimtu zīmēs un zīmolos, notika otrdien, 13.aprīlī, VeA. Tā bija veltīta Ventspils 720 gadu jubilejai, kura tiks svinēta šā gada augustā. Paralēles turpinājums paredzēts trešdien jaunuzceltajā Pārventas bibliotēkā un tās dalībnieki atskatīsies uz literārajiem un kultūras procesiem pilsētā saistībā ar Ventspils bibliotēkas 90 gadiem.
Konferences gaitā ar referātiem uzstājās Ventspils pilsētas domes amatpersonas un speciālisti, savu redzējumu par Ventspili kā radošu pilsētu izteica kultūras socioloģe Dagmāra Beitnere, Ventspils attīstības aģentūras direktore Lilita Seimuškāne.
Trešdien plānota akadēmiķes Maijas Kūles, sociālantropologa Roberta Ķīļa, VeA profesora Jāņa Sīļa lekcijas, kā arī VeA maģistrantu un doktorantu lasījumi. Apsveikumus konferences dalībniekiem bija atsūtījuši Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze un akadēmiķis Jānis Stradiņš, kuri dažādu iemeslu dēļ tās darbā nevarēja piedalīties klātienē.